Na terenie Parku Archeologicznego w Pompejach znajdują się pozostałości ogrodu, który przed dwoma tysiącami lat porastała bujna roślinność. Ogród Herkulesa, bo o nim mowa, ponownie zachwyca kwiatami, krzewami, ziołami i drzewami – pierwszy raz od słynnego kataklizmu, który zrównał Pompeje z ziemią.
Ogród Herkulesa: nowa atrakcja w Pompejach
Odwiedzający Pompeje mogą zwiedzać kolejne ciekawe miejsce, które przeszło gruntowną renowację i z którego można wiele dowiedzieć się na temat życia mieszkańców słynnego miasta przez erupcję wulkanu. Chodzi o starożytny „dom perfumiarza” wraz z otaczającym go niewielkim Ogrodem Herkulesa, który ponownie zazielenił się różnorodną roślinnością – tak jak to było dwa tysiące lat temu.
Podobnie jak całe Pompeje, również i ta posiadłość uległa niemal całkowitemu zniszczeniu w wyniku wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Do naszych czasów przetrwały pozostałości domostwa, a nawet szczątki roślin w ogrodzie.
Czytaj więcej
Ruszyła kolejna edycja World Architecture Festival, jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie...
Ogród Herkulesa nazwano od statui słynnego herosa, którą odkryto tu w trakcie wykopalisk. W ramach odbudowy całego kompleksu zrekonstruowano niektóre wnętrza domu i posadzono rośliny, które – jak ustalili badacze – rosły w tym miejscu przed katastrofą.