Serial „Biały Lotos” wzbudza euforyczne reakcje widzów. Są zachwyceni scenariuszem, postaciami i klimatem serialu, ale zachwycają też miejsca, w których kręcono drugi sezon produkcji. Tak zwanej turystyki filmowa czy serialowa to zjawisko znane już na świecie, a niebawem mogą go doświadczyć także miasteczka na Sycylii, do których zjadą fani „Białego Lotosu” pragnący poznać bliżej piękne miejsca, w których kręcono serial.
Drugi sezon „Białego Lotosu”: gdzie kręcono serial?
Sycylia każdego roku przyciąga miliony miłośników starożytności, baroku, nieziemskich krajobrazów na zboczach wulkanu Etna – i oczywiście wyśmienitej śródziemnomorskiej kuchni. Już niebawem na wyspie może zrobić się jeszcze tłoczniej – właśnie za sprawą serialu „Biały Lotos”. To właśnie tam w drugim sezonie serialu bohaterowie spędzają tygodniowy urlop.
Pałac San Domenico w Taorminie, w którym toczy się akcja 2. sezonu „Białego Lotosu”.
Sercem serialowej wycieczki jest tytułowy kurort, należący do fikcyjnej sieci luksusowych hoteli, w którym zatrzymała się grupa zamożnych turystów. Rolę hotelu „gra” XIV-wieczny pałac San Domenico, znajdujący się w malowniczym miasteczku Taormina na wschodnim wybrzeżu Sycylii. To jedna z najpopularniejszych wśród turystów sycylijskich miejscowości, słynąca ze stromych uliczek i spektakularnego teatru greckiego.
Czytaj więcej
Coraz częściej jesteśmy tak przemęczeni pracą, że gdy bierzemy urlop, przede wszystkim chcemy się wyspać. Hotele dostrzegły tę zmianę i chcą ją wykorzystać. Oferty dla niewyspanych mogą wkrótce stać się szybko rosnącą częścią branży turystycznej.
Wzniesiony na klifie pałac San Domenico był niegdyś klasztorem. Dziś mieści się w nim pięciogwiazdkowy hotel Four Seasons. Działa tu też uhonorowana gwiazdką Michelin restauracja „Principe Cerami”, którą odwiedzali bohaterowie „Białego Lotosu”. Z kolei rolę hotelowego klubu na plaży „gra” restauracja „La Cambusa” w sąsiadującym z Taorminą miasteczku Giardini Naxos.
Oczywiście każdy z bohaterów serialu wyprawia się w szereg różnych zakątków Sycylii. Jednym z nich jest miasteczko Fiumefreddo di Sicilia, które z pewnością dobrze znają fani innej produkcji – kultowego „Ojca chrzestnego”. Znajduje się tam willa o nazwie Castello degli Schiavi, która „grała” rolę siedziby Michaela Corleone.
Plac przed katedrą w Fiumefreddo di Sicilia.
Sycylia wywołuje szybsze bicie serca również wśród miłośników win. Na czarnych wulkanicznych glebach rośnie winorośl dająca jedne z najbardziej oryginalnych win na świecie. Na enoturystyczną wycieczkę wybrali się również bohaterowie „Białego Lotosu”. Odwiedzili niewielkie miasteczko Passopisciaro, będące doskonałą bazą wypadową do okolicznych winnic.
Barokowa katedra w sycylijskim Noto.
,W wielu malowniczych miastach na wyspie Etny króluje tak zwany barok sycylijski. Jedno z miast ikonicznych dla tej odmiany baroku – Noto – również pojawiło się w serialu.
Serial „Biały Lotos” nakręci turystykę na Sycylii?
Tygodniowa wycieczka na Sycylię nie byłaby pełna bez wizyty w Palermo – stolicy tego wyspiarskiego regionu i zarazem największego miasta wyspy. Bohaterowie „Białego Lotosu” zaliczyli również krótki wypad do Palermo, choć w mieście o tak bogatej historii z powodzeniem można by spędzić znacznie więcej czasu niż tylko tydzień.
Palermo założyli Fenicjanie, później miasto znajdowało się między innymi pod panowaniem Kartaginy, Rzymu, Bizancjum i Normanów. Wszystkie te cywilizacje pozostawiły po sobie w Palermo wiele charakterystycznych budynków, które przetrwały do dziś. Palermo to również kulturalna stolica Sycylii, która przez cały rok tętni życiem.
Ci, którzy, oglądali pierwszy sezon „Białego Lotosu”, wiedzą, że bohaterowie serialu kochają plaże. Tych ostatnich również nie brakuje na Sycylii. Zdjęcia na plaży kręcono w miasteczku Cefalu na północny wyspy, a także w jego okolicach.
W pierwszym sezonie bohaterowie serialu wypoczywali na Hawajach. O ile jednak jest to kierunek, który wybierają przeważnie bardziej zamożni turyści, to Sycylia nadal oferuje atrakcje, na które może pozwolić sobie wielu Europejczyków.