Nowi ulubieńcy Ameryki. Syn George'a Sorosa niespodziewanie stał się gwiazdą

Amerykanie bardzo lubią pojęcie „Power Couple” oznaczające ludzi wpływowych i zamożnych, którzy tworzą związki, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej wpływowi. Właśnie narodziła się kolejna taka para – to Alex Soros, syn George’a Sorosa, i Huma Abedin, była doradczyni Hillary Clinton.

Publikacja: 23.02.2024 17:17

Huma Abedin

Huma Abedin

Foto: Kolaż: zdjęcie z lewej – MICHAEL REYNOLDS, zdjęcie z prawej – GEORGI LICOVSKI/PAP/EPA

Do Alexandra Sorosa przylgnął wizerunek bon vivanta. Czy jednak dziedzic fortuny miliardera Georga Sorosa postanowił wreszcie się ustatkować? Być może, bo 38-letni Soros ogłosił związek z bardzo znaną w USA osobą, szczególnie w kręgach politycznych – z Humą Abedin, jedną z najbliższych współpracownic Hillary Clinton.

Alexander Soros i Huma Abedin: amerykańscy „royalsi”

Być może Alexander Soros, kierujący od niedawna imperium stworzonym przez jego ojca George’a Sorosa, wreszcie postanowił zaangażować się w poważny związek. Na swoim oficjalnym koncie na Instagramie Soros opublikował w walentynki relację z romantycznej kolacji w jednej z paryskich restauracji. Towarzyszyła mu Huma Abedin, wieloletnia osobista asystentka Hillary Clinton.

Czytaj więcej

Marka dla „młodych i pięknych” odradza się. Koniec z toksycznym wizerunkiem

„Wesołych walentynek” – napisał krótko Soros, oznaczając Abedin na zdjęciu. Ona z kolei udostępniła post w swojej relacji na Instagramie i stało się jasne, że para nie zamierza ukrywać swojego związku.

Huma Abedin urodziła się 28 lipca 1975 roku w Kalamazoo w stanie Michigan jako córka pary pracowników naukowych. Od młodości marzyła o karierze dziennikarki. Skończyła studia na tym kierunku (z naukami politycznymi jako specjalizacją) na Uniwersytecie im. George’a Waszyngtona.

W 1996 roku dostała się na praktyki w Białym Domu. Pracowała dla Hillary Clinton, wówczas pierwszej damy, aby z czasem stać się jej osobistą asystentką. Była również główną doradczynią Clinton w trakcie zwycięskiej kampanii w wyborach do Senatu w 2000 roku oraz w wyborach prezydenckich osiem lat później.

Co jednak częste w mediach, uwagę dziennikarzy przykuwała nie kariera Abedin, ale jej życie prywatne – zwłaszcza po jej burzliwym małżeństwie z byłym kongresmenem Anthonym Weinerem, które zakończyło się rozwodem w 2017 roku. Weinera skazano na karę więzienia za molestowanie nastolatki.

Alexander Soros: kim jest spadkobierca imperium George’a Sorosa?

Alexander Soros urodził się 27 października 1985 roku w Nowym Jorku jako czwarte z pięciorga dzieci George’a Sorosa. Jego matką jest historyczka Susan Weber, druga żona miliardera, z którą rozwiódł się w 2005 roku.

Alexander studiował na Uniwersytecie w Nowym Jorku. W młodości przylgnął do niego wizerunek imprezowicza. Pozostając w cieniu swojego ojca i najstarszego brata, był częstym bywalcem wystawnych imprez z udziałem gwiazd muzyki, celebrytów i topmodelek.

Najwyraźniej jednak z biegiem lat młody Soros starał się zerwać reputacją niepoważnego bon vivanta. W 2018 roku obronił doktorat z historii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Od lat angażuje się też w działalność filantropijną jako prezes zarządu rodzinnej fundacji Open Society Foundations.

To właśnie Alexander pokieruje imperium swojego ojca, którego wartość wycenia się na około 25 miliardów dolarów. W czerwcu 2023 roku 92-letni wówczas George Soros oficjalnie przekazał mu władzę w swoich holdingach. Pominął w tej sukcesji swojego najstarszego syna, 52-letniego Jonathana Sorosa, którego przez lata uważało się za jego naturalnego następcę.

George Soros od dekad nie kryje swoich liberalnych poglądów, aktywnie wspierając tę stronę amerykańskiej sceny politycznej. W ubiegłorocznym wywiadzie dla „Wall Street Journal” Alexander przyznał, że sam jest „jeszcze bardziej rozpolitykowany” niż jego ojciec i ma poglądy centrolewicowe. Być może więc jedną z rzeczy, które połączyły go z Humą Abedin, była pasja do polityki – i spójność światopoglądowa.

Ludzie
Jak zarobić pierwszy miliard? Upadek mitu o karierze „od zera do milionera”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Bernard Arnault zbił majątek dzięki biznesowi w Polsce. Rzucił wyzwanie Szwedom
Ludzie
Franz von Holzhausen: wizjoner, który unika mediów. Szara eminencja w Tesli
Ludzie
AVA: marka kosmetyczna, która powstała z zamiłowania do natury
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Ludzie
„Diuna” zrobiła z niego megagwiazdę. Timothée Chalamet: aktor, który łamie zasdy