Roszada najbogatszego Europejczyka. Bernard Arnault wysyła do boju syna

Bernard Arnault robi roszady w swoim imperium dóbr luksusowych. Jego syn Frédéric Arnault
objął nowoutworzone stanowisko w kierownictwie firmy. Nadal jednak nie wiadomo, komu 75-letni Bernard Arnault przekaże stery w firmie.

Publikacja: 09.01.2024 11:08

Bernard Arnault powierzył piątce swoich dzieci kluczowe stanowiska w koncernie LVMH. Nadal jednak to

Bernard Arnault powierzył piątce swoich dzieci kluczowe stanowiska w koncernie LVMH. Nadal jednak to on kontroluje sytuację w firmie.

Foto: Ludovic MARIN / AFP

W należącym do Bernarda Arnaulta koncernie LVMH nastąpiły istotne zmiany. Francuski miliarder utworzył w strukturach swojego imperium nowe stanowisko z myślą o swoim synu. 29-letni Frédéric Arnault stoi teraz na czele LMVH Watches – nowego działu odpowiadającego za zegarki w koncernie.

Bernard Arnault: nowe stanowisko w koncernie dla syna najbogatszego Europejczyka

Bernard Arnault, najbogatszy Europejczyk i twórca koncernu LVMH, pomimo zaawansowanego wieku nadal silną ręką dzierży pełnię władzy w swoim przedsiębiorstwie. Choć w dalszym ciągu nie wiadomo, kto przejmie po nim stery w LVMH, wyraźnie widać, że nestor rodu rzuca swoim dzieciom coraz to nowe wyzwania, sprawdzając, które z nich okaże się najlepiej przygotowane, aby go zastąpić.

Czytaj więcej

Najbogatszy Europejczyk znów na zakupach. Skupuje luksusowe nieruchomości

Francuski miliarder, który od początku kieruje założonym przez siebie w 1989 roku koncernem, obsadził w nowej roli swojego syna, Frédérica. Od teraz 29-latek stoi na czele LVMH Watches – nowego działu zegarków.

29-letni Frédéric Arnault jest z wykształcenia matematykiem i informatykiem

29-letni Frédéric Arnault jest z wykształcenia matematykiem i informatykiem

Ludovic MARIN / AFP

LMVH Watches obejmuje wszystkie marki zegarków znajdujące się w portfolio koncernu, czyli TAG Heuer, Hublot i Zenith, ale też Louis Vuitton, Chaumet czy Bulgari. Bezpośrednim przełożonym Frédérica jest Stephane Bianchi, prezes wydziału LVMH Watches & Jewelry.

Frédéric Arnault jest z wykształcenia matematykiem i informatykiem. Zanim awansował na stanowisko szefa LVMH Watches, przez cztery lata był prezesem TAG Heuera, a wcześniej – jej dyrektorem strategii i działu digital. Z kolei na początku swojej biznesowej drogi stworzył system płatności mobilnych, który sprzedał bankowi BNP.

Zegarki od dawna są wielką pasją Frédérica. Udało mu się przekuć ją w sukces TAG Heuera, „odmładzając” nieco wizerunek marki i jednocześnie podnosząc jej prestiż. To właśnie on odpowiada za rozpoczęcie współpracy reklamowej z aktorem Ryanem Goslingiem.

Frédéric Arnault: nowa rola dla syna Bernarda Arnaulta

Obecnie każde z pięciorga dzieci Bernarda Arnaulta zajmuje jakieś kluczowe stanowisko w strukturach koncernu LVMH. Najstarsza córka, Delphine, jest wiceprezeską Lous Vuitton i członkinią zarządu marek Château Cheval Blanc, Saint-Emilion Premier Grand Cru, Les Echos, Loewe, Pucci, Celine, Christian Dior, 21st Century Fox i Repossi.

45-letni Antoine jest prezesem marek Dior i Berluti oraz członkiem zarządu w Loro Piana i LVMH, gdzie odpowiada za marketing. 30-letni Alexandre zajmuje stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju produktu i komunikacji biżuteryjnej marki Tiffany. Wreszcie 25-letni Jean jest dyrektorem ds. marketingu i rozwoju produktu w dziale zegarków marki Louis Vuitton.

Frédéric obejmuje nowe stanowisko w trudnej sytuacji rynkowej. Boom na rynku zegarków chwilowo mamy za sobą, zainteresowanie nimi słabnie, coraz głośniej mówi się, że rynek dóbr luksusowych czeka okres spowolnienia. Słabnąca koniunktura na rynku dóbr luksusowych, spowodowana między innymi przez spowolnienie w chińskiej gospodarce, będzie jednym z wyzwań dla koncernu LVMH, który rósł błyskawicznie w ostatnich latach. Najbliższe lata mogą wymagać weryfikacji strategii i znalezienia odpowiedzi, jak rosnąć w czasach słabszej koniunktury. To zadanie w dużym stopniu spadnie na barki dzieci Bernarda Arnaulta. 

W należącym do Bernarda Arnaulta koncernie LVMH nastąpiły istotne zmiany. Francuski miliarder utworzył w strukturach swojego imperium nowe stanowisko z myślą o swoim synu. 29-letni Frédéric Arnault stoi teraz na czele LMVH Watches – nowego działu odpowiadającego za zegarki w koncernie.

Bernard Arnault: nowe stanowisko w koncernie dla syna najbogatszego Europejczyka

Pozostało 90% artykułu
Ludzie
To on ubrał Michała Probierza na Euro 2024. Michał Kędziora: Widać, że idzie szef
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Ludzie
Omenaa Mensah, Rafał Brzoska: Każdy twardziel mięknie, gdy usłyszy „dziękuję”
Ludzie
Jannik Sinner: tenisista numer 1 na świecie stał się królem „cichego luksusu”
Ludzie
Roszada w imperium najbogatszego Europejczyka. Nowy faworyt do przejęcia władzy
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Ludzie
Agnieszka Grochowska: Nie muszę przepraszać za to, że jestem
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży