Londyński Connaught Bar, działający przy pięciogwiazdkowym hotelu Connaught w dzielnicy Mayfair, po raz pierwszy został wyróżniony tytułem najlepszego baru na świecie. W rankingu World’s 50 Best Bars 2020, którego wyniki wyjątkowo ogłoszono przez Zooma, Connaught Bar wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę – bar Dante z Nowego Jorku.

Czytaj też: To nie tylko moda – w czasie pandemii pijemy więcej bezalkoholowych trunków i drinków

Londyn i Nowy Jork to miasta, które wyróżniają się na mapie światowej miksologii, o czym świadczą też dodatkowe wyróżnienia za debiut dla działających od niedawna w angielskiej stolicy Tayer + Elementary i Kwant. W czołówce znalazło się też miejsce dla barów z Aten (3. miejsce The Clumsies), Singapuru (dwa bary – Atlas i Jigger & Pony – w pierwszej dziesiątce i aż 4 w pierwszej piętnastce) czy Buenos Aires (siódme miejsce Floreria Atlantico).

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Connaught (@theconnaught)

Chętni na wyprawę do jednego z czołowych światowych barów, która nie będzie wymagała wyjazdu poza Europę, też mają w czym wybierać. Wysoko w rankingu, opublikowanym na stronie World’s 50 Best Bars, znalazły się m.in. Paradiso w Barcelonie, Salmon Guru w Madrycie, Little Red Door w Paryżu czy 1930 w Mediolanie.

W naszej części Europy wyróżniono dwa bary: El Copitas w Sankt Petersburgu (Rosja) i Buck & Breck w Berlinie (Niemcy).

Ranking najlepszych barów na świecie przygotowywany jest przez 540 branżowych ekspertów z całego świata. Gremium złożone jest w połowie z kobiet i mężczyzn, a o wynikach tegorocznego rankingu decydował okres między styczniem 2020 a marcem 2020 – czyli jeszcze przed pandemią, która dziś zmusiła wiele miejsc – w tym zwycięzcę – do tymczasowego zamknięcia.

World’s 50 Best Bars 2020: lista najlepszych barów świata

  1. Connaught Bar – Londyn, Wielka Brytania
  2. Dante – Nowy Jork, USA
  3. Clumsies – Ateny, Grecja
  4. Atlas, Singapur
  5. Tayer + Elementary, Londyn, Wielka Brytania
  6. Kwant – Londyn, Wielka Brytania
  7. Floreria Atlantico – Buenos Aires, Argentyna
  8. Coa – Hongkong
  9. Jigger & Pony – Singapur
  10. SG Club – Tokio, Japonia