Lokalne specjały w sercu Bukaresztu

Publikacja: 18.02.2020 14:12

Lokalne specjały w sercu Bukaresztu

Foto: sukces.rp.pl

Zielony namiot restauracji Bucharest Garden jest jednym z wielu stojących na starym mieście w Bukareszcie. Jednak niemal wszystkie restauracje zapraszają na kuchnię włoska i potrawy z grilla, zaś tu dostaniemy także specjalności kuchni rumuńskiej. To właśnie z lokalnych przysmaków Bucharest Garden uczynił swoja specjalność i właśnie nimi się promuje.

""

sukces.rp.pl

W namiocie panuje miła atmosfera, obsługa działa bardzo szybko. Co ważne, widać że to miejsce ma stałych bywalców – panów pijących lokalne piwo. Oznacza to, że restauracja jest sprawdzona i mocno usadowiona w miejscowym miejskim klimacie. Jak prawie we wszystkich knajpach w Bukareszcie, większość miejsc w namiocie jest dla osób palących. Lokalne potrawy przyciągają też wielu turystów – do restauracji co chwilę wchodzą i wychodzą kilkuosobowe grupy mówiące w różnych językach.

W menu znajdziemy wszystko to, co w sąsiednich restauracjach, ale dodatkowo lokalne specjały. Jednym z nich jest baranina pastrami podana z polentą. Pastrami to mięso konserwowane poprzez solenie, peklowanie, a następnie wędzenie. Z kolei polenta to grubo mielona mąka kukurydziana tworząca gęstą papkę. Z powodzeniem może zastąpić makaron, ziemniaki czy pieczywo. Trochę kojarzy się z czeskimi knedlami.

""

sukces.rp.pl

Z polentą podaje się tutaj również tradycyjny rumuński gulasz wołowy. Lekko pikantne danie jest naprawdę pyszne – nic dziwnego, że jest tak często zamawiane.  Do rumuńskich przysmaków serwowanych w Bucharest Garden należą także marynowane ryby oraz małże w sosie winnym.

""

sukces.rp.pl

Lokalny wymiar mają tu nawet pikantne burgery z wołowiny Black Angus. Jak można przeczytać w menu, „krowy pasły się w Transylwanii, w pobliżu miasta Sibin”.

""

sukces.rp.pl

Ceny są podobne jak w innych lokalach na starówce – za gulasz zapłacimy 38 lei (ok. 34 zł), podobnie jak za małże czy żeberka. Baranina kosztuje 40 lei (ok. 36 zł), a marynowana ryba w formie przystawki – 18 lei (ok. 16 zł). Za pepsi zapłacimy 8 lei.

Bucharest Garden mieści się przy Strada Lipscani 28 w Bukareszcie (Stare Miasto). Od poniedziałku do czwartku otwarta jest w godz. 10-1, a w piątki i soboty od godz. 10 do 3.

Kuchnia
Dzień Czekolady: oto największa czekoladowa fontanna na świecie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Kuchnia
Atrakcyjność fizyczna zależy od tego, co jemy na śniadanie. Czego unikać?
Kuchnia
Polski specjał wśród najlepszych rodzajów pieczywa na świecie. „Cudownie prosty”
Kuchnia
Od czego zależy to, czy zamawiasz dania wegetariańskie? Badacze mają odpowiedź
Kuchnia
„Ryż wołowy”: koreańska hybryda będzie przełomem w gastronomii?