Aktualizacja: 10.11.2024 22:26 Publikacja: 30.08.2023 15:41
Projekt The Urban Village był jednym z największych w dorobku pracowni Space10. Na zdjęciu projekt wnętrz autorstwa duńskiego studia EFFEKT Architects przygotowany dla SPACE10.
Foto: IKEA
W należącym do Ikei laboratorium innowacji Space10 w Kopenhadze narodziły się pomysły na takie flagowe produkty szwedzkiego giganta branży meblowej jak roślinne klopsiki, aplikacja na smartfona, którą Tim Cook, prezes firmy Apple, nazwał „przyszłością robienia zakupów”, a także szereg innowacyjnych mebli i innych konstrukcji. Zespół pracowni ogłosił właśnie, że po prawie dekadzie kończy działalność
Architekci z polskiej pracowni Tremend mają na koncie kolejny sukces. Zdobyli aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie European Property Award 2024. Jedną z nich – za projekt wnętrz butikowego hotelu w serca Paryża.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Fridgescaping to być może jeden z najbardziej zaskakujących trendów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w mediach społecznościowych. Jego popularność pokazuje, jak wielką siłę mają dzisiaj social media. Docierają wszędzie, nawet do wnętrz naszych lodówek.
Znamy półfinalistów prestiżowego konkursu Dezeen Awards 2024. W kategorii „Zrównoważony rozwój” wyróżniono wnętrza hotelu leżącego na wyspie Wolin. To projekt nagradzanej warszawskiej pracowni NOKE Architects.
Eksperci zajmujący się prognozowaniem trendów zatrudnieni przez producenta farb, firmę Dulux, wybrali kolor 2025 roku. „True Joy” to słoneczny odcień żółtego, który za moment zagości w parkach i lasach na półkuli północnej.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Polski architekt Piotr Kuczia zwyciężył w prestiżowym, międzynarodowym konkursie A’Design Award and Competition. Jury doceniło jego projekt innowacyjnej, ekologicznej kolejki miejskiej.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych, opowiadają Andrzej Olechniewicz oraz Marek Twardowski z firmy ubezpieczeniowej Warta.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Rosyjski reżim chce połączyć w jeden narodowy koncern trzy wielkie spółki naftowe: państwowe Rosnieft i Gazpromnieft oraz prywatny Łukoil. Wzmocniłoby to kontrolę Putina nad światowymi rynkami energii i rosyjską gospodarką podporządkowaną wywołanej wojnie.
Portret Alana Turinga, wybitnego łamacza kodów z czasów II wojny światowej i pioniera informatyki, sprzedano na aukcji za milion dolarów. Może nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że to dzieło AI.
Gospodarka o obiegu zamkniętym to dziś kluczowy element polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Jej fundusze wspierają transformację firm w tym kierunku. Kilka narzędzi tego wsparcia ma w swojej ofercie PARP.
Królowa Elżbieta II przez wiele lat prowadziła prywatny pamiętnik. Jak informuje dziennik „The Telegraph”, ujawniono treść ostatniej notatki królowej, którą sporządziła na krótko przed śmiercią. O czym napisała monarchini?
W Polsce wiele razy pytano mnie, czy Gruzinki mają prawo do edukacji. Gdy to słyszę, zawsze się śmieję, bo nawet moja babcia urodzona w 1920 roku ukończyła państwowy uniwersytet – mówi dr Gvantsa Przybyłowska, tłumaczka, biegła sądowa w zakresie językoznawstwa i pilotka wycieczek, która od 13 lat mieszka w Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas