Czarny golf, sprane dżinsy i buty sportowe New Balance 992 – to był charakterystyczny styl Steve'a Jobsa, twórcy firmy Apple. W takim stroju pojawiał się niemal podczas każdego wystąpienia publicznego i każdej prezentacji produktów Apple'a. Tak zapamiętali go fani i współpracownicy. Jego styl stał się wyznacznikiem nowego trendu w świecie Krzemowej Doliny, inni ubierali się tak jak on – sięgali po buty New Balance 992 i sprane dżinsy o klasycznym kroju. 

Sandały Steve'a Jobsa sprzedane na aukcji

Nie zawsze taki był. W latach 70., gdy rodził się pomysł na firmę Apple, która w przyszłości miała zrewolucjonizować świat komputerów i telekomunikacji, Steve'owi Jobsowi znacznie bliższy był styl hippisowski.

Czytaj więcej

Porażka wizerunkowa Elona Muska. Najgłośniejsza marka mody rezygnuje z Twittera

Właśnie z tamtych czasów pochodzą sandały, które zlicytowano na aukcji w USA. Blisko 50-letnie buty firmy Birkenstock sprzedano za 218 tysięcy dolarów (równowartość ok. 994 tysięcy złotych). Pochodzą z połowy lat 70., a więc z czasów, gdy Jobs, wspólnie ze Steve'em Wozniakiem, zakładał firmę Apple w domu rodziców Jobsa w Los Altos w Kalifornii i gdy powstawał pierwszy prototyp komputera tej marki. 

„Korkowa podeszwy noszą ślad Steve'a Jobsa, który ukształtował je po latach noszenia” – napisali przedstawiciele domu aukcyjnego Julien's Auctions w opisie aukcji. Estymacja dla tych sandałów wynosiła jedynie 60 tysięcy dolarów, ale ostatecznie wylicytowana kwota, razem z tokenem NFT, osiągnęła 218750 dolarów.