Ulubiona rezydencja Grace Kelly na sprzedaż. Nazywała to miejsce „oazą spokoju”

Grace Kelly, księżna Monako, gwiazda filmowa, uwielbiała tu spędzać wakacje. Rezydencja na Lazurowym Wybrzeżu, leżąca pomiędzy Niceą a Monaco, której historia sięga XIV wieku, trafiła na sprzedaż za sprawą firmy Sotheby's International Realty.

Publikacja: 25.08.2023 15:27

Willa, którą upodobała sobie Grace Kelly, księżna Monaco, w przeszłości pełniła rolę wiejskiego młyn

Willa, którą upodobała sobie Grace Kelly, księżna Monaco, w przeszłości pełniła rolę wiejskiego młyna.

Foto: Côte d'Azur Sotheby's International Realty

Znajdujący się na Lazurowym Wybrzeżu luksusowy kompleks Les Moulins du Villars, który trafił właśnie na sprzedaż, zajmował szczególne miejsce w sercu Grace Kelly. Księżna Monako, słynna gwiazda filmowa, odkryła tę posiadłość dwa lata przed śmiercią w 1982 roku. Zarówno w rezydencji, jak i w Gilette – niewielkim miasteczku na Lazurowym Wybrzeżu, w którym znajduje się nieruchomość – miała zakochać się niemal od pierwszego wejrzenia. W ciągu dwóch lat poprzedzających wypadek samochodowy, w którym zginęła, odwiedzała to miejsce co najmniej kilka razy.

Obecnie luksusowa posiadłość Les Moulins du Villars, którą uwielbiała gwiazda, wystawiona została na sprzedaż przez Sotheby's International. Cena willli, położonej pomiędzy Niceą a Monako, to obecnie 12,92 mln dolarów.

Czytaj więcej

Willa z Polski z prestiżową nagrodą. Powalczy o tytuł najpiękniejszej w Europie

Rezydencja na Lazurowym Wybrzeżu na sprzedaż. Mieszkała tu Grace Kelly 

Les Moulins du Villars wielokrotnie zmieniała zarówno właścicieli, jak i wygląd. Posiadłość została kupiona przez hrabiego Jeana Fernanda Josepha Gouina de Roumilly w latach 70. XX wieku i dość szybko stała się ulubionym miejscem wypoczynku celebrytów i członków rodziny książęcej Monako. Arystokrata miał sprzedać rezydencję w latach 90. XX wieku. Obecni właściciele kupili posiadłość w 2006 roku. Dokonali wówczas renowacji i generalnej przebudowy głównej częściej kompleksu. Remont trwał około trzech lat.

Côte d'Azur Sotheby's International Realty

Wybudowany w XIV wieku kompleks przed przebudową pełnił funkcję młynu. To właśnie za sprawą hrabiego przekształcony został w luksusowy ośrodek wypoczynkowy.

Główną częścią kompleksu Les Moulins du Villars jest czteropiętrowy dom o powierzchni niemal 600 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim między innymi siedem sypialni, winda, część dzienna i jadalna, dwie kuchnie, przestrzeń biurowa oraz pralnia. Wnętrza rezydencji wciąż nawiązują do tego, jaką funkcję kompleks pełnił przed laty – w dużym, wypełnionym luksusowymi meblami w stylu vintage salonie, w ramach dekoracji stoi drewniane koło młyńskie.

Côte d'Azur Sotheby's International Realty

Tuż obok willi znajduje się także osobny budynek dla gości, basen horyzontalny z widokiem na ogród, piwnica z winami, lądowisko dla helikoptera, garaż oraz część rekreacyjna z siłownią i kortami tenisowymi. Nie mniej imponujące jest otoczenie, w którym znajduje się rezydencja. Na terenie posiadłości znajduje się między innymi gaj oliwny, ogród owocowy i cyprysowy, dwa ogrody warzywne oraz szklarnia.

Côte d'Azur Sotheby's International Realty

Jak czytamy w opisie nieruchomości, księżna Monako uwielbiała posiadłość i nazywała ją „oazą spokoju”.Szczególnie oczarować ją miała tamtejsza natura, krajobrazy i sielski klimat. Do zabytkowej willi miała wybrać się po raz pierwszy ze swoją córką, księżniczką Karoliną, w 1980 roku. Zdobywczyni Oscara zaprzyjaźniła się wówczas z jej właścicielami.

Apartamenty & domy
Luksusowa twierdza Donalda Trumpa. Nazywa to miejsce „zimowym Białym Domem”
Apartamenty & domy
Powstaje najwyższy budynek mieszkalny na świecie. Pół kilometra luksusu
Apartamenty & domy
„Efekt Saltburn”. Co łączy nieruchomości, które „zagrały” w filmach i serialach?
Apartamenty & domy
Blok mieszkalny z drewna. To będzie jeden z największych w UE obiektów tego typu
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Apartamenty & domy
Jeff Bezos ruszył na zakupy. Kolejna posiadłość w „bunkrze miliarderów”