Victorinox 1884 Journey: zegarki, które narodziły się z pasji do podróży

Z czym kojarzy się Szwajcaria? Z nieskazitelnie czystą przyrodą, pejzażami, które zapierają dech w piersiach, a także z wędrówkami po górach, które zapadają w pamięć na całe życie.

Publikacja: 15.05.2023 15:12

Victorinox 1884 Journey: zegarki, które narodziły się z pasji do podróży

Foto: Materiały prasowe

Właśnie do takiej Szwajcarii nawiązuje nowa kolekcja Victorinox 1884 Journey. To zegarki stworzone do przygód  i odkrywania świata. 

Kolekcja zegarków Victorinox 1884 Journey 

Marka Victorinox jest znana przede wszystkim z niezawodnych wielofunkcyjnych noży oficerskich. Ich charakterystyczny kształt, czerwona rękojeść i niemal niezniszczalność sprawiły, że noże oficerskie stały się symbolem marki Victorinox. Od nich rozpoczęła się historia firmy, gdy Karl Elsener, wygrawszy pod koniec XIX wieku przetarg na dostawę noży oficerskich dla armii szwajcarskiej, rozpoczął ich produkcję w swoim zakładzie w miejscowości Ibach.

Czytaj więcej

Wraca słynna przed laty włoska marka luksusowa. Wskrzesi ją egipski milioner

Firma założona przez Elsenera, która zmieniła później nazwę na Victorinox, produkuje jednak nie tylko noże. Charakterystyczne logo z krzyżem umieszczonym na tarczy można między innymi znaleźć na walizkach, akcesoriach kuchennych, torbach i walizkach, a nawet perfumach dla mężczyzn i kobiet.

Materiały prasowe

W ofercie Victorinoxa od wielu lat są też zegarki. Ich znaki rozpoznawcze to solidna konstrukcja, wytrzymałość i ponadczasowy design. Są wśród nich zegarki lotnicze, outdoorowe, a także nurkowe. Nowa kolekcja Victorinox 1884 Journey zalicza się do tej ostatniej grupy. Tworzą ją zarówno modele z mechanizmem kwarcowym jak i klasyczne automaty. Wszystkie mają certyfikat poświadczający wodoszczelność koperty, którą określono na poziomie do 200 metrów. 

Sporą (43 milimetry średnicy) kopertę ze stali szlachetnej pochodzącej z recyklingu opina jednokierunkowy obrotowy bezel z wkładką aluminiową (w wersji z mechanizmem kwarcowym) lub ceramiczną (wersja z mechanizmem automatycznym).

Tarczę opina jednokierunkowy obrotowy bezel. W zależności od wersji, wkładka bezela może być alumini

Tarczę opina jednokierunkowy obrotowy bezel. W zależności od wersji, wkładka bezela może być aluminiowa lub ceramiczna.

Materiały prasowe

Minimalistyczna tarcza ma indeksy numeryczne pokryte Super LumiNovą, okienko datownika na godzinie 6, a także wewnętrzną podziałkę pozwalającą odczytywać czas w systemie 24-godzinnym. Czytelną tarczę uzupełniają duże wskazówki godzinowa i munutowa, a także kontrastowa wskazówka sekundowa.

Do wyboru są dwie wersje: z mechanizmem kwarcowym lub automatycznym.

Do wyboru są dwie wersje: z mechanizmem kwarcowym lub automatycznym.

Materiały prasowe

Zegarek może napędzać szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 715 (ze wskaźnikiem wyczerpania baterii) lub szwajcarski mechanizm z naciągiem automatycznym Sellita SW200-1 z rezerwą chodu do 38 godzin. Jego pracę można obserwować przez przeszklony dekiel zegarka. 

Klienci oczekują dzisiaj od marek zegarkowych poważnego zaangażowania w sprawy ekologii i odpowiedzialnego podejścia do procesu produkcji. Victorinox to jedna z tych firm, które traktują takie zobowiązania poważnie. Dlatego koperty zegarków z kolekcji 1884 Journey powstają ze stali pochodzącej z recyklingu – od 50 do 90 procent surowca pochodzi z odzysku. Firma wykorzystuje też inne materiału pochodzące z recyklingu, na przykład mosiądz czy tworzywo PET.  

Właśnie do takiej Szwajcarii nawiązuje nowa kolekcja Victorinox 1884 Journey. To zegarki stworzone do przygód  i odkrywania świata. 

Kolekcja zegarków Victorinox 1884 Journey 

Pozostało 94% artykułu
Zegarki
Omega Speedmaster Chronoscope: czas na igrzyska
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Zegarki
Rosyjski zegarek na cześć Gagarina. Wskazówki kręcą się w nim w drugą stronę
Zegarki
Flipperzy przejmują kolejną branżę. Magnesem są rekordowe zyski
Zegarki
Moonswatch Snoopy 'Mission to the Moonphase New Moon': czarna strona Księżyca
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Zegarki
Longines HydroConquest GMT w wersji 43 mm: rozmiar ma znaczenie