Nowy model Certiny to zegarek łączący w inteligentny sposób wskazania faz księżyca i funkcje chronografu. Obie funkcje prezentowane są w przejrzysty i czytelny sposób na tarczy zegarka. 12-godzinny i 60-minutowy licznik chronografu na godzinie 2:00 oraz małą wskazówkę sekundnika na godzinie 6:00. Z kolei na godzinie 10:00 prezentowana jest aktualna faza Księżyca. Dopełnieniem całości jest dyskretne i użyteczne okienko datownika umieszczone na godzinie 4:00. Całość jest czytelna i pozwala szybko odczytać wskazania zegarka, ale też chronografu czy wskazanie faz Księżyca. 

Certina DS-8 Chronograph Moon Phase: chronograf ze wskazaniem faz Księżyca

Koperta o rozmiarze 42 milimetrów ze stali szlachetnej z różnorodnymi powierzchniami – od satynowanych przez szczotkowane po polerowane – kryje precyzyjny mechanizm kwarcowy Precidrive z certyfikatem chronografu wydanym przez COSC – niezależny szwajcarski instytut przeprowadzający testy zegarków. 

Materiały prasowe

Mechanizm jest bardzo dobrze chroniony, koperta ma wodoszczelność określoną przez producenta na poziomie do 10 barów ciśnienia statycznego, a dodatkowym zabezpieczeniem jest system DS Double Security, znak rozpoznawczy zegarków Certina, chroniący wnętrze koperty przed kurzem czy wodą.

Materiały prasowe

Do wyboru są cztery wersje koperty: od granatowej ze szlifem słonecznym, przez ciemnobrązową, czarną i srebrną. Indeksy, cyfry arabskie na tarczy, a także wskazówki pokrywa warstwa Super-LumiNovy, co zapewnia czytelność wskazania czasu nawet w całkowitej ciemności.

Model DS-8 Chronograph Moon Phase ma tak poszukiwany obecnie przez miłośników zegarków styl vintage, który czerpie garściami z bogatej tradycji zegarmistrzowskiej marki Certina i odwołuje się do najlepszego wzornictwa ze świata szwajcarskich chronografów. Ten vintage'owy klimat połączono jednak z nowoczesnością, o czym świadczy dobór nowoczesnych czy stylistyka tarczy. To połączenie daje efekt ponadczasowej zegarkowej klasyki.