Francja otwiera się po pandemii, a słynne na całym świecie miejsca zyskują nowe, dodatkowe atrakcje mogące przyciągnąć turystów. Na terenach należących do Pałacu w Wersalu otwarty został nowy pięciogwiazdkowy hotel – Airelles Chateau de Versailles, Le Grand Controle, który jest przykładem takiego „dodatku”. W przypadku tego hotelu luksus trudno jednak przeliczać na gwiazdki, bo mamy do czynienia z wnętrzami, w których kiedyś mieszkali władcy Francji, słynący z zamiłowania do luksusu i zbytku. Zaledwie 14 pokoi przygotowanych dla gości hotelu w Wersalu wypada blado w zestawieniu z ponad 2300 pomieszczeniami w całym kompleksie pałacowym, to hotel powinien odpowiadać nawet najbardziej arystokratycznym gustom.

Czytaj też: Piknik u królowej: tego lata Elżbieta II po raz pierwszy otwiera ogrody Buckingham

Za  projekt wnętrz hotelu odpowiada architekt  Christopher Tollemer, który współpracował z Airelles nad innym flagowym hotelem sieci, położonym w alpejskim Courchevel. Wystrój nawiązuje do osiemnastowiecznego stylu kojarzonego z Ludwikiem XVI. W środku znajdzie się też restauracja prowadzona przez Alaina Ducasse’a, który niedawno pożegnał się z pracą w pięciogwiazdkowym hotelu Plaza Athenee, a w 2019 roku odszedł z położonej na drugim piętrze Wieży Eiffla restauracji Jules Verne. Ducasse nie wybiera na miejsce prowadzenia działalności skromnych lokalizacji – Wersal jest drugą najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną Francji, a Wieżą Eiffla to jedyny zabytek, który wyprzedza słynny pałac na tej liście.

"Airelles"

Wnętrza nowego hotelu w Wersalu nie rozczarowują – to iście pałacowy przepych. Fot: Airelles

sukces.rp.pl

Dzięki noclegowi spędzonemu w hotelu goście otrzymają dostęp do słynnego pałacu poza godzinami, w których funkcjonuje on jako muzeum. W ramach prywatnych wycieczek będzie można wejść między innymi do ogrodów w stylu angielskim, zjeść kolację w Oranżerii lub wysłuchać prywatnego koncertu w Operze Królewskiej. Ceny noclegu odpowiadają królewskiemu standardowi i zaczynają się od 1700 euro (ok 7500 zł) za nocleg dla pary.  

Otwarcie hotelu zaplanowano już na ubiegły rok, jednak z oczywistych przyczyn zostało ono przełożone na ten tydzień. Początek działalności zbiega się też z momentem, w którym Francja ograniczy kolejne restrykcje związane z pandemią i otworzy granice dla turystów międzynarodowych – nastąpi to w przyszłym tygodniu, 9 czerwca.