Po zakończeniu prezydentury Donald Trump znów ma czas na zajmowanie się biznesem. Jedną z inwestycji, których realizację ma wesprzeć w najbliższych latach Trump Organization jest turystyczny kompleks Lido City na indonezyjskiej wyspie Jawa, stworzony we współpracy z Harym Tanoesoedibjo. Indonezyjski miliarder zapowiedział wybudowanie studia filmowego Movieland, które ma być lokalnym odpowiednikiem Hollywood. Firma Trumpa będzie odpowiedzialna za zbudowanie hoteli, rezydencji i pola golfowego.

Czytaj też: Miliarder czy bankrut? Sprawdzamy, z czego będzie żył Trump

Trump International Resort & Golf Club Lido będzie składał się ze 120 apartamentów, obok których funkcjonować będą ekskluzywne restauracje, spa i sale konferencyjne. Za projekt budynku odpowiadać będą Oppenheim Architecture, Hirsch Bedner Associates oraz studio EDSA. Za projekt pola golfowego odpowiadać będzie Ernie Els, jeden z najbardziej utytułowanych golfistów świata. Z pola będą mogli skorzystać m.in. mieszkańcy Trump Residences Lido, położonych na 350 hektarach 281 rezydencji i 180 mieszkań, za które również odpowiadać będzie firma byłego prezydenta USA.

""

Fot: Trump Residences Indonesia

sukces.rp.pl

Indonezyjskie władze szacują, że całe Lido City do 2038 roku ma przyciągać ponad 3 miliony turystów rocznie. Dzięki statusowi specjalnej strefy ekonomicznej, firmy inwestujące w Lido City i podobne projekty w Indonezji mogą otrzymać zwolnienie podatkowe na 20 lat.

Podjęcie współpracy z indonezyjskim miliarderem wywoływało sporo kontrowersji w czasie prezydentury Donalda Trumpa, jednak Donald Trump Jr. podczas wizyty w kraju w 2019 przekonywał, że nie ma żadnego konfliktu interesów, a projekt jest jednym z ostatnich, które jego ojciec zatwierdził jeszcze przed rozpoczęciem prezydentury.