Marble Arch to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Londynu. Łuk triumfalny, zaprojektowany w 1828 roku na wzór podobnych obiektów z czasów rzymskich, pierwotnie miał stanąć przez pałacem Buckingham, ostatecznie jednak został zbudowany w nieco innej lokalizacji, w pobliżu Oxford Street, najbardziej tłocznej ulicy handlowej w Europie, oraz Hyde Parku.

Marble Arch Hill: nowa atrakcja turystyczna Londynu

Teraz przez Marble Arch wyrośnie góra widokowa. Obiekt o wysokości 25 metrów ma być nową atrakcją turystyczną Londynu. Będzie można z niej podziwiać Hyde Park i centrum Londynu z zupełnie nowej perspektywy.

Czytaj też: Wiatr wywraca pieszych: wieżowce zmieniły pogodę w Londynie

Marble Arch Hill zaprojektowało znane holenderskie studio architektoniczne MVRDV, mające na koncie wiele imponujących konstrukcji, miedzy innymi Market Hall w Rotterdamie, przeszkloną konstrukcję będącą jednocześnie obiektem mieszkalnym, komercyjnym i tradycyjnym miejskim targiem.

"Marble Arch Hill Londyn"

Fot: MVRDV

sukces.rp.pl

Marble Arch Hill będzie konstrukcją wspartą na rusztowaniu. Na nim umieszczone zostanie podłoże, dzięki któremu góra będzie mogła się zazielenić, w planach jest trawa, krzewy, a nawet duże drzewa. Na szczyt góry prowadzić będzie ścieżka, którą  będzie można także dostać się do specjalnie zaprojektowanej przestrzeni w środku góry – tam mają odbywać się koncerty, spotkania i wystawy. Projekt zostanie zrealizowany przez MVRDV w 2021 roku.