Sieć Six Senses ogłosiła niedawno, że do 18 należących do firmy luksusowych hoteli dołączy wkrótce kolejny – tym razem w Umbrii w centralnych Włoszech. Hotel z własnym polem golfowym, organiczną farmą i szkołą gotowania będzie ulokowany w XII-wiecznym zamku Castello di Antognolla.

Otwarcie zaplanowano na 2023 rok, ale turyści, którzy lubią monumentalną architekturę z długą historią, nie muszą czekać, bo w Europie do wynajęcia jest sporo kilkusetletnich zamków zamienionych na eleganckie hotele. Takie obiety są też w Polsce.

Najpiękniejsze europejskie zamki do wynajęcia

Cena noclegu w zamku może być bardzo różna. W niewielkim, dwustuletnim zamku w Easky w Irlandii  koszt noclegu to tylko 340 zł za dobę, ale w Castle Medioevo & Design w Todi we Włoszech ceny zaczynają się od 4430 zł za noc. Łącznie ten XII-wieczny zamek oferuje ledwie 14 miejsc do spania.

Czytaj też: Inny świat. Tak wyglądają luksusowe hotele w Korei Północnej 

Efektowne zamki czekają również na turystów we Francji, Portugalii czy Szkocji. W hotelu we francuskim Beaulieu-sur-Loire można liczyć na nowoczesne udogodnienia, takie jak basen, kręgielnia, grill czy kort tenisowy.

4500 złotych za nocleg, które trzeba zapłacić w zamku w Beaulieu-sur-Loire, może wydać się wysoką ceną, ale to i tak nic przy Chateau de Farcheville, pod względem przepychu przypominającym amerykańską rezydencję projektanta Phillipa Pleina. 22 pokoje pomieszczą co prawda dużą grupę znajomych, ale ponad 80 tysięcy zł za noc, przy uwzględnieniu minimalnego okresu wynajmu na 5 dni to wydatek dla nielicznych.

Zamki do wynajęcia na wyłączność w Polsce

Zamki na wyłączność możemy zarezerwować również w Polsce. Dostępne są między innymi takie obiekty jak zamek w Olszynie czy Golejowie na Dolnym Śląsku.

Serwis Conde Nast Traveler umieścił nawet zamek w Warmątowicach Sienkiewiczowskich na liście 11 najciekawszych zamków do wynajęcia w Europie. Rzucający się w oczy, różowy budynek można mieć w całości dla siebie za 1700 złotych za noc.