Najnowsza praca Banksy’ego, zatytułowana „Game Changer”, za sprawą współpracy artysty i dyrekcji placówki pojawiło się w szpitalu klinicznym w Southampton. Do obrazu, przedstawiającego dziecko bawiące się figurką pielęgniarki-supebohaterki, dołączony był list, w którym Banksy dziękował przedstawicielom personelu medycznego za ich pracę.

Ile warte jest nowe dzieło Banksy’ego?

Game Changer” zostanie w angielskim szpitalu do października. Później trafi na aukcję, z której zyski zostaną przekazane na rzecz brytyjskiej służby zdrowia.

Wyświetl ten post na Instagramie.

. . Game Changer

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Wg ekspertów, takich jak Ian Syer, twórca platformy MyArtBroker, kwota którą można uzyskać na aukcji za „Game Changera” to ok. 5 milionów funtów (ok. 25 mln zł), jednak kwestią czasu pozostaje moment w którym to dzieło przebije wynik ustanowiony przez inne politycznie i społecznie aktualne dzieło Banksy’ego – „Devolved Parliament”. W ubiegłym roku wylicytowano je za 9.9 mln funtów (ok. 48 mln zł).

Banksy w czasach pandemii

Brytyjczyk, jeden z najbardziej rozchwytywanych artystów świata, w czasie izolacji pracuje z domu, co pokazał w kwietniu prezentując na Instagramie cykl grafik wykonanych w swojej łazience. „Żona nienawidzi, gdy pracuję z domu” – zażartował w komentarzu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

. . My wife hates it when I work from home.

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Kilka tygodni temu jeden ze znanych murali artysty został „zaktualizowany”. Słynna „Dziewczyna z przekłutym uchem”, nawiązująca do „Dziewczyny z perłą” Vermeera, zyskała maseczkę ochronną.

Nie wiadomo, czy autorem poprawki jest Banksy. Angielski streetartowiec konsekwentnie ukrywa swoją tożsamość, panuje jednak przekonanie, że Bristol, w którym znajduje się ten mural, to jego rodzinne miasto.