Jan Nowicki: Pisarze to nie do końca przyjemne towarzystwo

Wybitny aktor Jan Nowicki mówi Jackowi Cieślakowi o pandemii, poświęconej jej nowej książce, doświadczeniach z pisarzami, a także o wieloletniej znajomości z Jerzym Pilchem i ostatnich miesiącach, gdy mieszkali i spotkali się w Kielcach.

Co gryzie Djokovicia? Przytulanie drzew i sprzeciw wobec szczepionek

Najlepszy tenisista świata coraz częściej ujawnia dziwne poglądy, które nie przystają do wiedzy naukowej. Padają pytania: czy Djoković odpłynął?

Akcja #Oddychaj2

Płuca to wyjątkowo wrażliwy narząd, odpowiedzialny za jedną z podstawowych czynności, jaką jest oddychanie.

Dzikie zwierzęta – tykająca epidemiologiczna bomba

Egzotyczne zwierzęta to nie wyłącznie motyw bajek i legend czy wymyślnych tatuaży celebrytów i naśladujących ich miłośników egzotycznej fauny. To tykająca epidemiologiczna bomba.

Turkmenistan zakazał koronawirusa

Władze kraju wprowadziły całkowity zakaz mówienia o epidemii.

Kazachstan odmraża gospodarkę. Na razie bez rozrywki

Władze zapowiadają zniesienie stanu wyjątkowego 11 maja. Kina, restauracje, centra handlowe i parki pozostaną zamknięte.

Kazachstan: odmrażanie gospodarki i masowe testy na Covid-19

W poniedziałek w kraju został zniesiony stan wyjątkowy. Władze zapowiadają stopniowe znoszenie ograniczeń.

W Indiach Sąd Najwyższy przepytuje władze o przygotowanie do walki z epidemią

Indyjski Sąd Najwyższy w poniedziałek potępił władze kilku stanów, w tym New Delhi, w związku z wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Ostrzegł, że sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

Piotr Plebaniak: Maszerujemy, choć świat się wali

Cywilizacja zapewnia nam dziewięć posiłków, które dzielą nas od anarchii, o czym pisał amerykański dziennikarz A.H. Lewis sto lat temu.

Miasto w Rosji nakazuje mieszkańcom noszenie masek

Władze Chabarowska, miasta w azjatyckiej części Rosji, leżącego nad Amurem, nakazały mieszkańcom noszenie masek ochronnych w ramach walki z rozprzestrzenianiem się chorób dróg oddechowych. Maski mają pomóc m.in. w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa z Wuhan.

Trzy kolejne przypadki koronawirusa w Niemczech

Rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia poinformował o trzech kolejnych przypadkach infekcji wirusem 2019-nCoV. Na całym świecie jest już ponad 5,5 tysiąca zarażonych.

Sondaż: Czy koronawirus wpłynie na plany wakacyjne Polaków?

– Mamy klientów, którzy już teraz chcą rezygnować z wyjazdów w lipcu lub sierpniu do krajów, gdzie nie ma zachorowań – mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Remigiusz Talarek, wiceprezes Rainbow Tours. W sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy czy epidemia koronawirusa może mieć wpływ na plany wakacyjne Polaków.

Pandemia dla krajów Trzeciego Świata oznacza apokalipsę

Dankalia w Dżibuti, jedno z najgorętszych i najbardziej apokaliptycznych miejsc na świecie. Zero cienia. Można między kontenerami zawiesić kawałek szmaty. I tam przeczekać środek dnia, gdy jest najtrudniej. Nie ma mowy o zachowaniu bezpiecznych odległości. Nie ma żadnych środków ochrony ani środków dezynfekujących.

WHO: Liczba zakażeń w Europie zaczęła spadać po trzech miesiącach

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w ubiegłym tygodniu na świecie wykryto 4 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, z czego niemal połowę wykryto w Europie.

Brytyjski rząd: Seniorzy, zgłoście się na testy szczepionki

Brytyjski rząd wzywa osoby starsze, a także przedstawicieli mniejszości etnicznych, by zgłaszali się do testów potencjalnych szczepionek przeciw COVID-19 - informuje Reuters.

Geny neandertalczyków odpowiadają za ostry przebieg COVID?

Geny odziedziczone od naszych neandertalskich przodków mogą być odpowiedzialne za niektóre przypadki ostrego przebiegu COVID-19 - twierdzą badacze z Niemiec.

Koronawirus. WHO: Rekordowy przyrost liczby zakażeń w ciągu tygodnia

W ciągu ostatniego tygodnia na świecie wykryto 4 060 891 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 67 221 zgonów chorych na COVID-19. Oznacza to, że co minutę na świecie umierało średnio 6,7 zakażonych koronawirusem.

Dr Ryś: Polska na skrajnej osi sceptycyzmu ws. szczepień

Szczepionka (na COVID-19 Pfizera/BioNTech - red.) działa, w sensie dawania odczynów i reakcji, bardzo podobnie do innych szczepionek - mówił w TVN24 dr Andrzej Ryś, dyrektor ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji w Departamencie Generalnym ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej.