Specyficzne dzieła przyjmuje także Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu. Chorwacka ekspozycja gromadzi symbole minionego uczucia. Są tu np. klucze do mieszkania zabrane partnerowi i oddane do muzeum, pochodzące z różnych linii lotniczych torebki do wymiotowania symbolizujące związki na odległość, pluszaki czy części garderoby, które pozostały po byłej miłości.
W Polsce mamy z kolei Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli, które obrazuje smutną groteskę czasów PRL. W kolekcji umiejscowionej w Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się kilkaset tabliczek informacyjnych i propagandowych związanych z przestrzeganiem przepisów BHP. Oto kilka przykładów: „Wejście do toalety tylko za okazaniem książeczki zdrowia”, „Towar macany należy do macanta”, „Po skończonej pracy załóż majtki” czy „Co zrobiłeś dzisiaj dla obniżki kosztów własnych?”.
To, co ukryte
Tajemnice miejsc, do których król chodzi piechotą można poznać w Międzynarodowym Muzeum Toalet Sulabh w Nowym Delhi. Mimo że na świecie znajduje się kilka muzeów dotyczących higieny, warto odwiedzić właśnie to, bo jego pomysłodawcą jest dr Bindeshwar Pathak walczący o poprawienie tragicznych warunków sanitarnych panujących w Indiach.
W placówce znajdują się eksponaty z 50 państw – są to nocniki, meble toaletowe, muszle klozetowe, bidety i ozdobne papiery toaletowe z różnych okresów historycznych. Ekspozycja obejmuje okres od 2500 r. p.n.e. do dziś. Część dotycząca starożytności zawiera rekonstrukcje i szkice, w części średniowiecznej wystawiono m.in. toalety królewskie, a najstarsze wystawione oryginalne wyposażenie toalet pochodzi z XII wieku. Natomiast tam, gdzie mowa już o czasach współczesnych zobaczyć można np. toalety publiczne z różnych krajów.
I jeszcze jeden temat, o jakim mało się mówi. W Fallologicznym Muzeum w Reykjawiku (znanym także jako Islandzkie Muzeum Penisów) można obejrzeć ok. 280 penisów różnych gatunków ssaków lądowych i wodnych.