W ostatnich miesiącach sporo miejsca poświęcono zjawisku „Quiet quitting” czy „Lazy girl job”, a także innych trendach, które stają się popularne wśród pracowników dużych firm. Wszystkie te zjawiska sprowadzały się do specyficznych form buntu przeciwko zasadom panującym w miejscu pracy, a także prób znalezienia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
Eksperci zwracają uwagę na kolejny trend, który wpisuje się we wspomnianą tendencję. Chodzi o „łagodne odchodzenie” czyli „Soft quitting”.
Soft quitting: na czym polega nowe zjawisko wśród pracowników?
Zjawisku, które zyskuje popularność zwłaszcza w gronie sfrustrowanych i wypalonych zawodowo pracowników młodego pokolenia, przyjrzał się między innymi amerykański „Forbes”.
Czytaj więcej
Praca na najniższych obrotach nie jest wprawdzie zjawiskiem nowym, jednak została naświetlona prz...
Na czym polega „Soft quitting” czyli „łagodne odchodzenie” – i czym różni się od „Quiet quitting” czyli „cichego odchodzenia”? Ten drugi trend sprowadza się do ograniczania się w realizacji swoich zawodowych obowiązków do absolutnego minimum – tak, aby szef nie miał powodu do skrytykowania pracownika, że coś nie zostało zrobione lub, że zostało zrobione źle.