Restauracja z Warszawy na światowej liście „miejsc do odkrycia”. „Żurek to hit”

Warszawska restauracja Future & Wine znalazła się na czele światowej listy lokali wartych odkrycia. Zestawienie przygotował serwis Tripadvisor. Knajpa z Warszawy prowadzi w globalnym zestawieniu „ukrytych pereł”.

Publikacja: 02.10.2023 12:43

Restauracja Future & Wine znajduje się w warszawskim Śródmieściu.

Restauracja Future & Wine znajduje się w warszawskim Śródmieściu.

Foto: Future & Wine

Dla wielu podróżników szukających dobrych restauracji serwis Tripadvisor jest pierwszym miejscem, w którym sprawdzają recenzje pisane przez osoby, którzy już były w danym lokalu.

W najnowszym rankingu serwisu Tripadvisor restauracja „Future & Wine” z Warszawy zajęła pierwsze miejsce na liście lokali wartych odkrycia, które zdaniem miłośników dobrego jedzenia zdecydowanie zasługują na wizytę.

Gdzie na lunch w Warszawie? Restauracja z Warszawy na czele rankingu Tripadvisora

Rankingi „Traveller’s Choice” Tripadvisora są o tyle miarodajne, że podsumowują prawdziwe oceny i recenzje milionów osób z całego świata, które odwiedziły daną restaurację, hotel czy atrakcję turystyczną.

Czytaj więcej

Bar w browarze Janusza Palikota powalczy o tytuł najładniejszego na świecie

Warszawska restauracja „Future & Wine” zajęła pierwsze miejsce w najnowszym zestawieniu 25 najlepszych lokali na świecie w kategorii „hidden gems”, czyli takich, które nadmiernie się nie reklamują – przede wszystkim dlatego, że nie muszą.

„Future & Wine” znalazła się w gronie restauracji z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i obydwu Ameryk. Jedne z powodzeniem można zakwalifikować do kategorii „fine dining”, innym bliżej jest do codziennych barów.

Warszawska restauracja zaskarbiła sobie sympatię gości swoim bezpretensjonalnym klimatem, wysokim poziomem obsługi, jakością potraw, a także ich relacją ceny do jakości. We wszystkich tych kategoriach lokal otrzymał maksymalne noty.

Spośród prawie tysiąca recenzji, które na Tripadvisorze napisali goście restauracji, dominują te pozytywne. „Jedne z najlepszych potraw, jakie jadłem od dłuższego czasu, zarówno te lokalne, jak i makarony, również wina są świetne” – brzmi jedna z najnowszych recenzji. „Ich żur na zakwasie to absolutny hit” – napisał przed tygodniem inny użytkownik TripAdvisora.

„Future & Wine”: warszawska restauracja wyróżniona przez TripAdvisor

Restauracja „Future & Wine” znajduje się przy ulicy Wspólnej 37/39 w Warszawie. Stanowisko szefa kuchni zajmuje Michał Słyk.

Od samego początku właściciele restauracji koncentrują się na tradycyjnych potrawach kuchni polskiej, ale w nowoczesnej odsłonie. Flagowymi pozycjami są między innymi żur na zakwasie, kotlet schabowy z Podlasia czy stek z sezonowanej wołowiny. Dodatkiem do menu są sezonowe wkładki, które regularnie się zmieniają.

W karcie nie brakuje również potraw inspirowanych bardzo lubianą przez Polaków kuchnią śródziemnomorską, takich jak makarony, steki z łososia i tuńczyka, kurczak po prowansalsku czy tiramisu. Goście mogą zamówić również menu degustacyjne inspirowane czterema porami roku.

Mimo wszystko „Future & Wine” nie jest miejscem anonimowym. Restauracja od lat figuruje w przewodniku „Gault Millau”, regularnie też trafia do rankingu „Traveller’s Choice” Tripadvisora w gronie 10 procent najwyżej ocenianych restauracji z całego świata. Restauracja zdobyła też szereg krajowych wyróżnień, między innymi nagrodę Złotego Widelca za lata 2019 i 2021 oraz pierwsze miejsce w plebiscycie Polskie Skarby Kulinarne w latach 2021 i 2022.

Najlepsze mało znane restauracje według użytkowników serwisu TripAdvisor:

1. „Future & Wine” (Warszawa)

2. „Omakase” (Braga, Portugalia)

3. „Kinara by Vikas Khanna” (Dubaj)

4. „Rucula Cusco” (Cusco, Peru)

5. „Göreme Han Restaurant” (Goreme, Turcja)

6. „Victory Cafe” (Ateny)

7. „Happy Monkey” (Villa de Leyva, Kolumbia)

8. „Hanoi Food Culture” (Hanoi, Wietnam)

9. „Thìa Gỗ Restaurant Da Nang” (My An, Wietnam)

10. „Hierro Parrilla San Telmo” (Buenos Aires, Argentyna)

Dla wielu podróżników szukających dobrych restauracji serwis Tripadvisor jest pierwszym miejscem, w którym sprawdzają recenzje pisane przez osoby, którzy już były w danym lokalu.

W najnowszym rankingu serwisu Tripadvisor restauracja „Future & Wine” z Warszawy zajęła pierwsze miejsce na liście lokali wartych odkrycia, które zdaniem miłośników dobrego jedzenia zdecydowanie zasługują na wizytę.

Pozostało 89% artykułu
Restauracje
Budka z ulicznym jedzeniem zdobyła gwiazdkę Michelin. W menu tylko 4 pozycje
Restauracje
„Gdzie są kobiety?” Szef przewodnika Michelin wskazał problem w branży gastro
Restauracje
Startuje pierwsza restauracja w kosmosie. Menu autorstwa słynnego szefa kuchni
Materiał promocyjny
PRIMITIVO: gwiazdy na otwarciu nowej śródziemnomorskiej restauracji w Warszawie
Restauracje
Rząd w Madrycie idzie na wojnę z hiszpańskim stylem życia. „To szaleństwo”
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?