We wrześniu nad jeziorem Niegocin w Giżycku wystartuje budowa kompleksu Wodny Świat. W jego skład wejdzie m.in. restauracja, w którą wraz z grupą przedsiębiorców zainwestował Robert Lewandowski.

Wodny Świat – co znajdzie w kompleksie w Giżycku

W skład kompleksu wejdzie nowoczesna przystań jachtowa Osada Żeglarza, wokół której działać będzie Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich. Wodny Świat to także centrum rekreacji i edukacji, w którym znajdą się m.in. opracowany specjalnie dla kompleksu symulator wędkarski i atrakcje wykorzystujące technologie VR.

Czytaj też: Zobacz pierwsze buty marki Rogera Federera

Restauracja będzie bazować na świeżo złowionych rybach. Lokal będzie miał też ambicje edukacyjne. W Wodnym Świecie znajdzie się sekcja ”self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni. Z kolei w  ramach modułu ”La Petit Chef” goście będą mogli zapoznać się z tym, jak przygotowywane są dania w restauracji.

Robert Lewandowski i jego restauracje

To nie pierwszy raz, kiedy Robert Lewandowski interesuje się branżą restauracyjną. Pod koniec ubiegłego roku piłkarz zainwestował w Browary Warszawskie – kompleks usługowo-mieszkalny, który powstaje na terenach dawnych zakładów piwowarskich przy stołecznej ulicy Krochmalnej.

Oprócz gastronomii w ostatnich miesiącach Lewandowski zainwestował m.in. w aplikację mobilną Less,  pozwalającą na sprzedawanie i kupowanie używanych ubrań.