Szukaj

Plaże w Porto: śladami mew

Każdy kto chociaż raz odwiedził Porto wie, że więcej niż turystów jest w mieście tylko mew. Chociaż Porto znane jest głównie z kolorowych, pokrytych kafelkami kamienic ozdabiających brzegi rzeki Douro, warto, w ślad za mewami, odwiedzić również oddalone trochę od centrum plaże.

Zimne wody Atlantyku nie zachęcają w prawdzie do kąpieli, ale na odwiedzających czekają przepiękne widoki, kawiarnie i cała masa innych atrakcji. Najpopularniejsze plaże ciągną się od ujścia rzeki w niezwykle malowniczej dzielnicy Foz do Douro do portu dla statków rejsowych w Matosinhos. Spacerując wzdłuż brzegu można obejrzeć między innymi piękną latarnie morską Farol das Felgueiras i Castelo do Queijo, czyli Zamek Sera.

Miejskie plaże to również jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Porto ceniących aktywny tryb życia: do dyspozycji mamy scieżkę rowerową, z której korzystają również biegacze i miłośnicy rolek, korty do gry w koszykówkę i szkołę bardzo popularnego tu, dzięki imponującym falom, surfingu. Z plaży korzystają też miłośnicy jogi czy kung fu.

Tutejsze plaże są przyjazne i otwarte na wszystkich użytkowników. Plaża w Foz przystosowana jest dla osób poruszających się na wózkach, wiele ułatwień znajdą tu również rodziny z dziećmi. W wielu miejscach można znaleźć prysznice i źródła wody pitnej.

Także miłośnicy zwierząt znajdą tu dla siebie miejsce. Niedaleko Castelo do Queijo można poza sezonem spuścić psy ze smyczy i pozwolić im też nacieszyć się plażą i morzem. Wielu właścicieli czworonogów przyprowadza tu swoje psy żeby zadbać o ich życie towarzyskie.

Dla tych, których bardziej niż sport czy opalenie interesuje nocne życie również znajdzie się coś ciekawego. W atrakcyjnym architektonicznie Kasa da Praia (Domu na plaży) znajduje się restauracja i popularny klub, gdzie wiele osób kieruje się kiedy bary w centrum miasta są już zamknięte.

Mimo odległości od centrum wybranie się na plaże nie jest skomplikowane. Jeśli spacer chcemy zacząć od strony Foz wystarczy wsiąść w autobus linii 500 na Praça Liberdade niedaleko stacji metra Aliados. Kierując się na plaże w Matosihnos można za to uniknąć korków i niebieską linię metra (A). W obydwu przypadkach podróż nie powinna nam zająć więcej niż 35-45 minut a jednorazowy bilet będzie nas kosztował 2 euro.

Zamknij
Zamknij