Sara James w finale programu „America's Got Talent”. Polka walczy o zwycięstwo

14-letnia Polka, Sara James, znalazła się w finale bijącego rekordy popularności w USA programu telewizyjnego „America's Got Talent”. O tym, kto zwycięży, zdecydują telewidzowie w głosowaniu. Do wygrania jest ogromna suma pieniędzy.

Publikacja: 14.09.2022 17:00

Sara James w 2021 roku podczas udziału w dziecięcej edycji Eurowizji.

Sara James w 2021 roku podczas udziału w dziecięcej edycji Eurowizji.

Foto: StritaAkAWikiDwa, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Jest młoda, ma wyjątkowy głos, świetnie prezentuje się na scenie i już zdobyła serca amerykańskiej publiczności. Pochodząca ze Słubic 14-letnia Sara James wyrasta na wielką gwiazdę. Polka walczy o zwycięstwo w niezwykle popularnym za oceanem programie „America's Got Talent”.

Sara James w finale „America's Got Talent”

Dobór piosenki na finałowy występ Sary James, który miał miejsce w nocy z wtorku na środę polskiego czasu, z pewnością nie był przypadkowy. Młoda wokalistka wykonała utwór Kate Bush „Running Up That Hill”, który od pewnego czasu bije rekordy popularności za sprawą serialu „Stranger Things”.

Występ młodej polskiej wokalistki otrzymał owacje na stojąco, zachwycając zarówno publiczność, jak i jurorów. Teraz wszystko jest w rękach widzów, którzy mogą w tym momencie głosować na swojego faworyta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w nocy z 14 na 15 września 2022 roku.

Czytaj więcej

Ekologiczne płyty „winylowe” z bioplastiku. Lider grupy R.E.M. szykuje przełom

Sarah James rywalizuje w finale z dziesięcioma innymi uczestnikami. Jeżeli wygra, w nagrodę otrzyma milion dolarów i możliwość wystąpienia na żywo w trakcie show „America's Got Talent Las Vegas Live”.

Sara James podbija Amerykę

Sara Egwu-James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Skończyła podstawową szkołę muzyczną oraz szkołę I stopnia w klasie fortepianu. Egzotyczną urodę odziedziczyła po tacie – pochodzącym z Nigerii Johnie Egwu-Jamesie. Jej mamą jest Arleta Dancewicz, z wykształcenia teolożka, na co dzień mieszkająca w Ośnie Lubuskim.

Córka wdała się w tatę również pod względem talentu muzycznego. John Egwu-James także jest wokalistą i muzykiem, działającym w obszarze jazzu, soulu i muzyki klubowej. Sam również wystąpił w dwóch polskich talent show – „,X Factorze” w 2011 roku, a rok później w „Bitwie na głosy”.

Pierwszy sukcesy Sara James odniosła w 2021 roku – najpierw w programie „The Voice Kids”, potem w trakcie dziecięcej edycji Eurowizji. Już od etapu eliminacji „America's Got Talent” Sara idzie jak burza. Zdobyła przychylność samego Simona Cowella, który uchodzi za najbardziej surowego członka jury.

Kiedy w trakcie eliminacji Sara wykonała piosenkę Billie Eilish i Khalida pod tytyłem „Lovely”, Cowell użył złotego przycisku, aby zapewnić Polce udział w półfinałach. Jej występ zauważyła i doceniła też sama Eilish. W trakcie półfinału Sara wykonała piosenkę „Rocket Man” Eltona Johna, co zapewniło jej udział w finale.

W tegorocznej, 17. już edycji programu, w gronie jurorów zasiada pięcioro jurorów: modelka Heidi Klum, aktorka Sofía Vergara, aktor Howie Mandel oraz Simon Cowell. Dwaj ostatni, zachwyceni umiejętnościami i talentem Sary, w jednym z odcinków programu przyznali, że mają polskie korzenie.

„America's Got Talent” to emitowany od 2006 roku talent show, którego twórcą jest Simon Cowell, brytyjski łowca talentów. Cowell był jurorem również w programach „Pop Idol”, „American Idol”, „Britain's Got Talent”, a także w amerykańskim wydaniu „X Factora”. Gospodarzem tegorocznej edycji „America's Got Talent” jest aktor i były futbolista Terry Crews.

Czy Sara James wygra? O tym widzowie przekonają się już najbliższej nocy, kiedy widzowie wybiorą zwycięzcę w głosowaniu.

Jest młoda, ma wyjątkowy głos, świetnie prezentuje się na scenie i już zdobyła serca amerykańskiej publiczności. Pochodząca ze Słubic 14-letnia Sara James wyrasta na wielką gwiazdę. Polka walczy o zwycięstwo w niezwykle popularnym za oceanem programie „America's Got Talent”.

Sara James w finale „America's Got Talent”

Pozostało 91% artykułu
Muzyka
Polski festiwal muzyczny wśród najlepszych w Europie. „Szalenie wpływowy”
Muzyka
Teorie spiskowe wokół Taylor Swift. Jedna piąta Amerykanów wierzy w „tajny plan”
Muzyka
W najdłuższym utworze świata zabrzmiała kolejna nuta. Jeszcze 600 lat grania
Muzyka
Nowa rozrywka generacji Z: bary audio. Zamiast drinków serwują tam muzykę
Muzyka
Rok temu Zełenski, teraz Taylor Swift. Magazyn „Time” wybrał „Człowieka roku”