Najlepsze letnie bary: klub na dachu wieżowca w Warszawie w światowej czołówce

Bar z Warszawy znalazł się na liście najlepszych barów pod gołym niebem na świecie. Warszawa trafiła do rankingu obok tak słynących z nocnego życia miast jak Bangkok, Barcelona czy Nowy Jork.

Publikacja: 22.03.2024 08:37

Zestawienie zdominowały lokale z Azji i USA.

Zestawienie zdominowały lokale z Azji i USA.

Foto: Garrett Parker Unsplash

Jak co roku, firma technologiczna Mandoe Media publikuje swój doroczny, ogólnoświatowy ranking najlepszych barów pod gołym niebem. W liczącym 50 miejsc zestawieniu nie zabrakło polskiego akcentu – po raz kolejny do rankingu dostał się lokal z Warszawy, jako jeden z 12 lokali z Europy.

Najlepsze rooftop bary: Warszwski bar „Level 27” na liście najlepszych na świecie

Rooftop bary to lokale umiejscowione na dachach budynków – zarówno wieżowców, jak i zabytkowych obiektów. Ich popularność z roku na rok rośnie – na całym świecie przybywa bowiem wieżowców, które swoje najwyższe piętra przeznaczają na bary, z który roztacza się spektakularny widok na miasto.

Czytaj więcej

Powolna śmierć marek modowych dla „klasy średniej”. Znikają z miast Europy

Dostrzegli to eksperci z działającej w branży technologicznej firmy Mandoe Media, którzy opublikowali kolejną edycję swojego dorocznego rankingu najlepszych tego typu barów na świecie.

W rankingu liczącym 50 barów rozsianych na całym świecie przybyło w tym roku aż 12 nowych lokali. Są wśród nich nowo bary, a także te, które w ciągu ostatniego roku poprawiły swoje wyniki.

Zestawienie powstaje na podstawie analizy recenzji i ocen internautów, a także liczby wzmianek na temat danego baru w internecie. Jako jeden z 12 najwyżej ocenianych europejskich barów pod gołym niebem do zestawienia dostał się warszawski „Level 27”.

Jak sama nazwa wskazuje, warszawski bar zajmuje 27. piętro wieżowca, a konkretnie – „Atlas Tower” przy Alejach Jerozolimskich 123A. Z baru roztacza się spektakularny, panoramiczny widok na biznesowe centrum Warszawy, a także na dalsze dzielnice oraz Warszawę prawobrzeżną ze Stadionem Narodowym.

Dodajmy jednak, że warszawski bar zaliczył w tym roku dość spory spadek. W ubiegłorocznym zestawieniu „Level 27” zajmował miejsce 18., a zatem spadł o siedem pozycji. W 2022 roku „Level 27” zajął z kolei 30. pozycję w rankingu najlepszych rooftop barów według autorów przewodnika „Big 7 Travel”.

Najlepsze letnie bary: Warszawa obok Barcelony, Londynu i Sztokholmu

Podium tegorocznego rankingu zajęły dwa bary z Azji oraz jeden z Turcji. Na pierwszym miejscu uplasował się bar „Sky51” w centrum stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Drugą pozycję zajął „CRU Champagne Bar” z Bangkoku.

Podium zamyka „Mithra Terrace at Mithra Cave Hotel” w tureckim Göreme, z którego można podziwiać malownicze wzgórza Kapadocji. Wszystkie trzy bary to debiutanci w rankingu Mandoe Media.

W całym rankingu zdecydowanym liderem okazały się Stany Zjednoczone – znalazły się w nim 22 podniebne bary z tego kraju, stanowią więc prawie połowę rankingu. Silną reprezentację mają również bary z Tajlandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich – eksperci Mandoe Media wyróżnili odpowiednio sześć i pięć rooftop barów z tych krajów.

Najlepsze rooftop bary na świecie według rankingu Mandoe Media:

1. „Sky51” (Kuala Lumpur, Malezja)

2. „CRU Champagne Bar” (Bangkok, Tajlandia)

3. „Mithra Terrace at Mithra Cave Hotel” (Göreme, Turcja)

4. „AkaAza Bar at Amara Bangkok Hotel” (Bangkok, Tajlandia)

5. „Ocean Lounge at Sea Pines Beach Club” (Hilton Head Island, USA)

6. „Azura Panoramic Lounge” (Abu Zabi, ZEA)

7. „54thirty Rooftop” (Denver, USA)

8. „Merchant & Trade” (Charlotte, USA)

9. „Sky High Bar at ACE Hotel and Suites” (Manila, Filipiny)

10. „Electric Moon Skytop Lounge + Moon Deck” (Savannah, USA)

Miasta
Najdroższa ulica na świecie polem bitwy marek luksusowych. Gra o miliardy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Miasta
Chińska odpowiedź na miasta 15-minutowe. To „projekt życia” Xi Jinpinga
Miasta
Rzym zmieni oblicze. Włosi przebudują historyczne centrum miasta
Miasta
Polskie miasto magnesem na turystów. Pierwsze miejsce w europejskim rankingu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Miasta
Takich tarasów widokowych w Polsce jeszcze nie było. Las drzew i podniebny bar