Aktualizacja: 24.11.2024 20:13 Publikacja: 15.03.2022 15:14
Barokowa biblioteka w praskim Clementinum, dawnym klasztorze jezuickim – jedna z wielkich atrakcji turystycznych w Pradze.
Foto: Jonathan Francisca
Które miasta w Europie mogą pochwalić się najbogatszą ofertą kulturalną? Intuicja podpowiada, że to zapewne Paryż, Rzym czy Berlin, ale to błędny wniosek. Z raportu przygotowanego przez firmę Uswitch wynika, że pierwsze miejsce w Europie zajmuje Praga. Stolica Czech może pochwalić się największą liczbą muzeów, teatrów, zabytków, a także szlaków kulturowych w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców.
Eksperci z firmy Cushman & Wakefield ogłosili listę najdroższych ulic na świecie. Na czele tym razem znalazło się jedno z miast Europy. W ten sposób przerwana została dominacja nowojorskiej Piątej Alei.
Znamy wyniki prestiżowego konkursu The European Prize for Urban Public Space 2024. W tym roku nagroda powędruje do Warszawy – wyróżniony został Park Akcji „Burza”.
Samochody coraz częściej ustępują miejsca pieszym, to zmiana, która dokonuje się w miastach na całym świecie. Niebawem obejmie także nowojorską Piątą Aleję. Jedna z najsłynniejszych ulic świata przejdzie wkrótce metamorfozę. Jak zmieni się miejsce, które stało się częścią popkultury?
W najnowszej edycji cenionego rankingu najmodniejszych i najbardziej ekscytujących dzielnic w miastach na świecie, przygotowywanego przez serwis internetowy Timeout, nie zabrakło Polski. Zajęliśmy miejsce w ścisłej światowej czołówce. Które miasto zostało docenione przez jurorów?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wawel trafił na listę najlepszych europejskich zabytków. W zestawieniu wyprzedzają go jedynie trzy inne słynne obiekty w Europie. Co zapewniło siedzibie królów Polski tak wysokie miejsce w rankingu?
Już jutro Pałac Kultury i Nauki zamieni się w globalne centrum turystyki, goszcząc ponad 180 wystawców z 29 krajów. Odkryj wyjątkowe oferty, poznaj innowacyjne rozwiązania, zainspiruj się fascynującymi opowieściami podróżników i nawiąż cenne kontakty biznesowe. Dołącz do tego niezwykłego wydarzenia, które kształtuje przyszłość podróżowania!
Choć to z reguły straż miejska sama z siebie usuwa porzucone, stare i zniszczone samochody z ulic, to w Łodzi mieszkańcy zdecydowali, by miasto uprzątnęło wraki w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025. Oznacza to, że straż miejska dostanie na ten cel dodatkowe pieniądze.
Na ulicy Inżynierskiej na warszawskiej Pradze podczas policyjnej interwencji funkcjonariusz postrzelił kolegę. Ranny policjant zmarł.
Ekspercka komisja opiniuje planowane zakupy zabytkowych obiektów do muzeów, które podlegają Ministerstwu Kultury. Dotychczas pozwoliła na zakup 41 obiektów, ale nie bezwarunkowo.
Ośrodek Karta, który powstał w czasach PRL, apeluje o kupowanie swoich wydawnictw. To może pomóc przetrwać tej zasłużonej dla Polski instytucji.
Z okazji targów turystycznych ITTF Warsaw, które odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki, Polskę odwiedził prezes Egipskiej Organizacji Turystycznej Amr El Khady. Opowiedział między innymi o przygotowaniach do oficjalnego otwarcia Wielkiego Muzeum Egipskiego i możliwości wjazdu do Egiptu na podstawie dowodu osobistego dla Polaków.
Aktywiści klimatyczni z ruchu Ostatnie Pokolenie zapowiadają protesty, które mogą utrudnić poruszanie się po Warszawie. Działacze sprzeciwiają się w ten sposób polityce rządu Donalda Tuska, który – jak zaznaczają – "po roku rządów wciąż napędza kryzys klimatyczny".
Pod hasłem „W 3 dni dookoła świata” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie trwa druga edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw 2024. Podczas tego najważniejszego wydarzenia w branży turystycznej na dwóch piętrach wystawia się prawie 200 wystawców z 29 krajów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas