Tytuł Miss World przyznano w tym roku po raz 70. Ceremonia odbyła się w Portoryko i miała niespodziewany dla Polski finał. Reprezntująca nasz kraj 22-letnia łodzianka, Karolina Bielawska, zdobyła koronę najpiękniejszej kobiety na świecie. Polka w finale pokonała między innymi reprezentantki Stanów Zjednoczonych oraz Wybrzeża Kości Słoniowej, które zdobyły kolejne wyróżnienia. Tytuł Miss World przypadł Karolinie Bielawskiej.

Kim jest Karolina Bielawska, nowa Miss World z Polski?

Karolina Bielawska ma 22 lata i pochodzi z Łodzi. W 2019 roku zdobyła tytuł Miss Polonia. Karolina jest jeszcze studentką, studiuje na Politechnice Łódzkiej. Na tej uczelni zdobyła już licencjat, a teraz kończy studia magisterskie. Udziela się charytatywnie w kilku organizacjach.

Karolina Bielawska powtórzyła sukces Anety Kręglickiej, która w 1989 roku, jako pierwsza Polka w historii, zdobyła tytuł Miss World. W kolejnych latach Polki odnosiły sukces w tym konkursie piękności, ale przed Karoliną Bielawską żadnej z nich nie udało się zdobyć korony Miss World. 

 Miss World to najstarszy konkurs piękności na świecie. Po raz pierwszy zorganizowano go w 1951 roku w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku, z powodu pandemii koronawirusa, wybory się nie odbyły, w poprzedniej edycji zwyciężyła reprezentantka Jamajki, Toni-Ann Smith. To właśnie ona przekazała w tym roku koronę Karolinie Bielawskiej podczas ceremonii w San Juan w Portoryko.