Melania Trump rok później: co dzisiaj robi była pierwsza dama?

Mija rok od zakończenia kadencji Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta USA. Były prezydent na pewien czas zniknął z pola widzenia, bo odchodził w niesławie. A co robi Melania Trump rok po wyprowadzce z Białego Domu?

Publikacja: 13.01.2022 14:55

Melania Trump podczas podróży do Afryki w 2017 roku.

Melania Trump podczas podróży do Afryki w 2017 roku.

Foto: The Trump White House Archived, domena publiczna, Wikimedia Commons

Amerykańskie byłe Pierwsze Damy po zakończeniu kandencji prezydenckiej przez mężów zazwyczaj mają do spełnienia szereg oficjalnych obowiązków, większość z nich stawia przede wszystkim na działalność charytatywna.

Melania Trump nigdy nie była typową pierwszą damą. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości swoich poprzedniczek, jeszcze przed przeprowadzką do Białego Domu była osobą publiczną. Dzisiaj, rok po zakończeniu kadencji prezydenckiej przez jej męża, może wyjść z cienia Donalda Trumpa.

Melania Trump – pierwsza dama na rynku tokenów NFT

Po wyprowadzce z Białego Domu do rezydencji Trumpów w Mar-a-Lago na Florydzie, na ponad pół roku Melania Trump wycofała się z życia publicznego. Jej nieobecność i milczenie podsycały zainteresowanie mediów jej osobą. Żona Donalda Trumpa unikała jednak obecności w mediach, nie korzystała też zbyt ochoczo ze mediów społecznościowych. Zaniedbała też swoją inicjatywę jeszcze z czasów obecności w Białym Domu – Be Best – skupioną na problemach dzieci w USA.

Czytaj więcej

Miliarder czy bankrut? Sprawdzamy, z czego będzie żył Trump

Jesienią 2021 roku to się zmieniło – Melania Trump zaczęła zabierać głos w social mediach, była też coraz częściej widywana na rozmaitych imprezach, głównie jednak towarzyskich.

Pod koniec 2021 roku Donald Trump zapowiedział, że rozważa start w kolejnych wyborach prezydenckich w USA. Niemal równocześnie jego żona wystartowała z własnym projektem, który pokazuje, że zamierza rozwijać swoją markę osobistą. Melania Trump postanowiła zadebiutować na rynku produktów cyfrowych i tokenów NFT. 

W grudniu 2021 roku na sprzedaż trafiła cyfrowa wersja akwareli autorstwa Marca-Antoine’a Coulona pt. „Wizja Melanii”. Obraz przedstawiający oczy żony Donalda Trumpa, wyceniono na 150 dolarów. Dla byłej pierwszej damy to precedens. Tradycyjnie żony eksprezydentów wystawiają na sprzedaż pamiątki z czasów kadencji w Białym Domu. Melania Trump zadziałała całkowicie wbrew tej tradycji.

Jak sama stwierdziła, chciałaby, aby dla jego właściciela obraz był inspirującym amuletem. Akwarela w formie tokenu była dostępna do 31 grudnia 2021 roku i kosztowała około 150 dolarów.

Co dalej z Melanią Trump? 

Wystawienie na sprzedaż cyfrowej wersji akwareli nie było przypadkowym, czy jednorazowym działaniem. Wygląda na to, że żona Donalda Trumpa widzi dla siebie miejsce na niesamowicie szybko rosnącym rynku tokenów NFT.

Na początku tego roku żona 45. prezydenta USA wystawiła na sprzedaż kolejną pracę. Tym razem to akwarelowy portret Melanii. Jego autorem również jest Marc-Antoine Coulon. Nabywca obrazu otrzyma też kapelusz, w którym Melania Trump przedstawiona jest na akwareli (wystąpiła w nim, gdy Biały Dom odwiedzał prezydent Francji Emmanuel Macron z żoną), a także cyfrową wersję obrazu, zabezpieczoną tokenem NFT.

Za ten zestaw trzeba zapłacić znacznie więcej niż za akwarelę „Melania's Vision” – trwa licytacja, obecnie cena przekroczyła już 270 tysięcy złotych (dokładna kwota wyrażona jest w kryptowalucie). Aukcja kompletu potrwa do 25 stycznia 2022 roku. Na co przeznaczone zostaną uzyskane w ten sposób pieniądze. Przedstawiciele Melanii informują, że część zasili budżet przedsięwzięć charytatywnych byłej Pierwszej Damy – mówi się o stypendiach dla dzieci. Jak duża część? Tego nie wiadomo. Reszta – prawdopodobnie powiększy jej i tak już pokaźny majątek.

Działalność charytatywna to jeden z nieformalnych obowiązków amerykańskich byłych pierwszych dam. Każda z poprzedniczek Melanii Trump angażuje się w co najmniej kilka takich inicjatyw. Melania Trump trzyma pieczę tylko nad „Be Best” i po zakończeniu kadencji przez męża jak dotąd nie wzięła udziału w żadnym oficjalnym przedsięwzięciu firmowanym przez „Be Best”.

Na razie nie wiadomo, jaki będzie ciąg dalszy zaangażowania Melanii Trump na rynku tokenów NFT. Nie wiadomo też, jakie plany ma była pierwsza dama – polityczne czy biznesowe. Jednak bardzo możliwe, że po kilku latach pozostawania w cieniu męża, Melania Trump chce zadbać o własną karierę – i o swoją markę osobistą.

Ludzie
Jak zarobić pierwszy miliard? Upadek mitu o karierze „od zera do milionera”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Bernard Arnault zbił majątek dzięki biznesowi w Polsce. Rzucił wyzwanie Szwedom
Ludzie
Franz von Holzhausen: wizjoner, który unika mediów. Szara eminencja w Tesli
Ludzie
AVA: marka kosmetyczna, która powstała z zamiłowania do natury
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Ludzie
„Diuna” zrobiła z niego megagwiazdę. Timothée Chalamet: aktor, który łamie zasdy