Oto najlepszy na świecie hotel dla niewyspanych. Mieści się w gotyckim zamku

Z opinii użytkowników Tripadvisora wynika, że najlepiej wyśpimy się w jednym z irlandzkich zamków. Działa w nim luksusowy hotel.

Publikacja: 02.02.2024 10:43

Dromoland Castle znajduje się w hrabstwie Clare w Irlandii.

Dromoland Castle znajduje się w hrabstwie Clare w Irlandii.

Foto: Srleffler, domena publiczna, Wikimedia Commons

Tak zwane hotele dla niewyspanych cieszą się wśród podróżników coraz większą popularnością. Kategoria hoteli, w których wyśpimy się najlepiej, pojawiła się również w dorocznym rankingu serwisu Tripadvisor. Jego liderem okazał się pięciogwiazdkowy hotel Dromoland Castle, działający na zamku w Irlandii.

Najlepszy na świecie hotel dla niewyspanych

Portal Tripadvisor opublikował niedawno szereg rankingów w ramach swojego dorocznego raportu Travellers’ Choice Best of the Best 2024. Tripadvisor to jedna z tych stron w internecie, które w pierwszej kolejności sprawdzają osoby, które planują wyjazd czy urlop.

Obok takich kategorie jak najlepsze restauracje, małe i duże hotele czy najciekawsze kierunki, które warto odwiedzić w tym roku, nie zabrakło również osobnej kategorii 10 hoteli, oferujących swoim gościom najlepsze warunki snu. Na czele zestawienia znalazł się hotel Dromoland Castle w hrabstwie Clare w Irlandii.

Czytaj więcej

Butikowy hotel z Krakowa jednym z najlepszych w Europie. Zdecydowało 1348 głosów

Obiekt znajduje się w gotyckim zamku, którego obecna forma jest efektem rozbudowy w XVIII wieku. Historia posiadłości Dromoland (irl. Drom Ólainn) sięga XI wieku, kiedy osiedlił tu klan O'Brienów – potomkowie króla Briana Śmiałego. Z czasem O'Brienowie zyskali tytuł baronów Inchiquin i stali się jedną z najbogatszych rodzin szlacheckich w Irlandii.

W 1962 roku baron Inchiquin sprzedał zamek amerykańskiemu inwestorowi, ponieważ nie był w stanie utrzymać tak ogromnego obiektu. Po gruntownej renowacji zabytkowy budynek zaadaptowano na luksusowy hotel, który funkcjonuje do dziś.

Oprócz iście królewskiego wystroju wnętrz, goście Dromoland Castle mogą liczyć na obsługę, która – jak czytamy w oficjalnym opisie hotelu – sprawi, że poczują się oni jak w domu. Przytulną atmosferę podkreśla stonowana kolorystyka wnętrz i kominki.

Na miejscu działa również wysokiej klasy restauracja, spa i pole golfowe. Choć usługi w hotelu Dromoland Castle nie różnią się zbytnio od wielu innych pięciogwiazdkowych hoteli, to z recenzji gości można wywnioskować, że można w nim wyjątkowo dobrze wypocząć.

Hotele dla niewyspanych coraz popularniejsze

Podróże, których nadrzędnym celem jest porządne wyspanie się, zyskują wśród turystów coraz większą popularność. Turystyka dla niewyspanych rozwijała się na przestrzeni ostatnich paru lat i obserwatorzy branży przewidują, że w 2024 roku będzie ona jednym z wiodących trendów turystycznych w 2024 roku.

Na całym świecie przybywa obiektów, których działalność skupia się na zapewnieniu gościom perfekcyjnych warunków dla regenerującego, niczym nie zakłóconego snu. Doskonale wytłumione pokoje są w nim standardem, oferują one też specjalne zabiegi i menu, a także personalizowane materace i pościel.

Niektóre hotele w służbie dobrego snu wykorzystują również najnowocześniejsze technologie, w tym sztuczną inteligencję. Jak widać jednak, przykład Dromoland Castle świadczy o tym, że nowoczesne rozwiązania i specjalistyczne zabiegi dla ciała i ducha nie są konieczne, aby solidnie wypocząć w trakcie urlopu.

W tegorocznym rankingu Tripadvisora prawie połowa najlepszych hoteli dla niewyspanych znajduje się w Europie. Reszta rozsiana jest po całym świecie, choć głównie są one zlokalizowane w obydwu Amerykach.

W zestawieniu Tripadvisora znalazły się trzy inne hotele europejskie: Hotel de Biencourt (Azay-le-Rideau, Francja, 4. miejsce), Boutique Hotel Diana (Madonna Di Campiglio, Włochy, 5. miejsce) i Baltazar Budapest – Boutique Hotel (Budapeszt, Węgry, 10. miejsce).

Tak zwane hotele dla niewyspanych cieszą się wśród podróżników coraz większą popularnością. Kategoria hoteli, w których wyśpimy się najlepiej, pojawiła się również w dorocznym rankingu serwisu Tripadvisor. Jego liderem okazał się pięciogwiazdkowy hotel Dromoland Castle, działający na zamku w Irlandii.

Najlepszy na świecie hotel dla niewyspanych

Pozostało 90% artykułu
Hotele
Najsłynniejsze kasyno w Las Vegas do wyburzenia. Tu bawiła się mafia i gwiazdy
Hotele
Hotel w Krakowie z prestiżową nagrodą. Budynek pamięta Kazimierza Wielkiego
Hotele
Nowa inwestycja rosyjskiego miliardera. Chce zaskoczyć świat poziomem luksusu
Hotele
Ikea Hotell: jedyny na świecie hotel szwedzkiego giganta. Jak wyglądają wnętrza?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Hotele
Polacy zaprojektowali butikowy hotel w Paryżu. Wewnątrz dzieła polskich artystów