Aktualizacja: 01.11.2024 01:07 Publikacja: 16.05.2024 08:25
Norman Foster ogłosił konkurs dla projektantów, którzy chcą wziąć udział w projektowania miasta przyszłości.
Foto: Luke MacGregor: 2017 Bloomberg Finance LP
Dwa lata po zobowiązaniu się do pomocy przy odbudowie zbombardowanego przez Rosjan Charkowa inicjatywa słynnego brytyjskiego architekta Normana Fostera wchodzi na nowy etap. Jego fundacja (Norman Foster Foundation) ogłosiła właśnie konkurs dla architektów, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu odbudowy oraz modernizacji osiedli mieszkalnych i przestrzeni publicznych w Charkowie.
Amerykański architekt, Thomas Phifer, którego pracownia przygotowała projekt warszawskiego MSN-u, miał niesłychanie trudne zadanie. O tym, z czym przyszło mu się zmierzyć, przekonuje się jednak dopiero teraz, gdy gmach został otwarty, a MSN stał się tematem sporu wszystkich ze wszystkimi.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Tytuł najlepszego domu rodzinnego w Polsce zdobył kameralny dom letniskowy nad Bałtykiem. Jego projekt nawiązuje do popularnych w PRL-u domków wakacyjnych typu „Brda”.
Polscy projektanci z pracowni Projekt Praga odnieśli kolejny sukces. Zaprojektowany przez nich Bar „Taproom” w Browarze Tenczynek zdobył międzynarodową nagrodę – zwyciężył w konkursie Pulse Awards 2024, nagradzającym najlepsze projekty z Europy Środkowej.
Długo zapowiadana budowa w końcu ruszyła – monumentalny sześcian o boku 400 metrów, który będzie dominował nad miastem, powstanie niebawem w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Ważą się losy jednej z ikon jugosłowiańskiego modernizmu. Hotel „Jugoslavija” w Belgradzie, wzniesiony w latach 60. ubiegłego wieku, może zostać wyburzony, a na jego miejscu ma stanąć kompleks wieżowców. Protestują architekci i aktywiści.
31 maja 2025 r. w Braniewie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne siostry M. Christophory Klomfass i jej 14 towarzyszek – ofiar komunizmu.
Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock stwierdziła, że stosunki dyplomatyczne jej kraju z Iranem osiągnęły „gorzej niż najniższy poziom”.
Rosyjski bankier, którego majątek Forbes ocenił na 1,3 mld dol., wyprzedał ostatnie rosyjskie aktywa. To kolejny taki przypadek wśród rosyjskich bogaczy. Roman Awdiejew tym się od nich różni, że ma na utrzymaniu bardzo liczną rodzinę - 23 dzieci, w tym 17 adoptowanych.
Kopenhaska Noma, uznawana przez wielu ekspertów za najlepszą restaurację na świecie, w ostatnich latach przechodziła spore przemiany. Jej twórca, duński szef kuchni René Redzepi, zdradził, jaki los czeka słynny lokal, który zdobył trzy gwiazdki Michelin.
Wzrost ideologicznego ekstremizmu, przemoc, rozpad więzi społecznych i rosnąca alienacja młodych napędzana przez technologie to nie tylko opis fenomenu amerykańskiego i europejskiego alt-rightu, ale także jego japońskiego odpowiednika. A może jest odwrotnie i to my podążamy za zjawiskami z Japonii?
VFS Global, dostawca usług outsourcingowych i technologicznych dla rządów i misji dyplomatycznych, rozszerza możliwości przetwarzania wiz dla osób podróżujących do Australii i Indonezji, w tym dla polskich turystów.
Rosyjskie władze patrzą na nasz kraj nie tyle przez pryzmat jego obecnej siły, ile raczej potencjału i historii. W optyce Kremla jesteśmy więc przede wszystkim wrogiem i stałym zagrożeniem.
Wszystkich Świętych wiąże się ze znacznie zwiększonym ruchem na drogach i przy cmentarzach. We Wrocławiu w tym czasie trzeba liczyć się ze zmianami w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Jak będą jeździły tramwaje i autobusy 1 listopada 2024 roku?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas