Kanye West zamierza rozszerzyć działalność własnej marki, Yeezy, o szeroką gamę kosmetyków – wynika z dokumentów, do których dotarł serwis TMZ. Od zarejestrowania znaku towarowego do wprowadzenia produktów do sprzedaży wiedzie czasem długa droga, o czym przekonuje historia biznesowych przedsięwzięć rapera, ale jeśli West zdecyduje się na wejście na rynek kosmetyczny, będzie miał z kogo brać przykład.

Zapowiedzi i spóźnienia

Jak przypomina TMZ, West już w 2017 przymierzał się do produkcji kosmetyków. Wtedy raper zarezerwował prawa do linii Donda (na cześć zmarłej w 2007 roku matki rapera). Ostatecznie pomysł nie doczekał się realizacji, ale do tego fani Westa, podtrzymującego nieustanne zainteresowanie swoją osobą, zapowiadającego utopijno-religijne projekty i przekładającego w nieskończoność premiery nowych albumów i sneakersów, zdążyli się przyzwyczaić.

Kosmetyczny klan Kardashianów

Jeśli ostatecznie Yeezy rozrośnie się o własną linię kosmetyków będzie to o tyle ciekawe, że na rynku od kilku lat znakomicie radzi sobie jego żona, Kim Kardashian, właścicielka popularnej, luksusowej marki KKW Beauty.

View this post on Instagram

@kimkardashian wearing the #SoooFire collection 🔥

A post shared by KKW BEAUTY (@kkwbeauty) on

Jeszcze błyskotliwszą karierę w świecie biznesu robi Kylie Jenner. Młodsza siostra Kim Kardashian w ostatnich tygodniach toczy prawdziwą batalię z dziennikarzami, którzy zarzucają jej zawyżanie własnego majątku i skali działalności. Nawet „Forbes” porównał zachowanie Jenner do wieloletniej obsesji Donalda Trumpa na punkcie wysokości własnego majątku.

Nawet jeśli sukces sióstr jest w dużej mierze efektem napompowanego marketingu, to sprzedaż 51% udziałów w Kylie Cosmetics kosmetycznemu gigantowi Coty za 1,2 miliarda dolarów pozostaje faktem. Jeśli dodamy do tego gorączkę wokół produktów Yeezy, za kilka lat może się okazać, że już wpływowy klan Kardashian Westów rozwinął się w całkiem dobrze prosperujący, multibranżowy holding.