Biegowa legenda: buty Asics Gel-Kayano w nowej wersji

Buty Asics Gel-Kayano pokazano po raz pierwszy w 1993 roku. 27 lat później mamy 27. wersję jednego z najbardziej legendarnych butów biegowych i nic nie wskazuje na to, by miała być ostatnia

Publikacja: 03.09.2020 23:21

Biegowa legenda: buty Asics Gel-Kayano w nowej wersji

Foto: Nowe buty biegowe Asics Gel Kayano 27. Fot: Arek Adeoye/Unsplash

Japończycy są zwolennikami filozofii kaizen, stopniowego doskonalenia produktów i dążenia do perfekcji. Trudno o lepszy przykład zastosowania tej zasady niż najnowsze biegowe buty Asics Gel-Kayano 27.

Czytaj też: Balenciaga: najbrzydsze buty świata właśnie stały się jeszcze brzydsze

Przez ostatnie 27 lat pojawiło się wiele wersji butów biegowych. Co więcej, pojawiały się także zupełnie nowe marki sportowe. W tym czasie Japończycy po prostu doskonalili swój produkt, który w ostatnich latach stał się jednym z najbardziej klasycznych butów biegowych.

Co ciekawe, Kayano narodził się jako but uniwersalny, odpowiedni do długich wybiegań na asfalcie i do treningu w hali czy na siłowni. Najważniejsza była w tym przypadku amortyzacja.

Seria Kayano swoją nazwę zawdzięcza japońskiemu projektantowi Toshikazu Kayano, któremu na początku lat 90. powierzono zadanie stworzenie buta biegowego nowego typu.

W firmie Asics ten projekt traktowano jako najważniejszy, bo efektem miało być stworzenie „modelu flagowego”, dzięki któremu Asics stanie się ważną marką w świecie biegania.

Tak też się stało, model Kayano, pierwotnie przeznaczony tylko na rynek amerykański, z czasem stał się symbolem biegania długodystansowego na całym świecie. Przez lata był niczym iPhone w świecie smartfonów.

Asics Gel-Kayano 27: najnowsza generacja butów biegowych

Tegoroczny model Kayano to najnowszy model w biegowej dynastii firmy Asics. Wersja 27., podobnie jak poprzednie, przeznaczona jest do biegania po nawierzchni utwardzonej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie rozbudowany system amortyzacji, z którego słynie japońska firma.

"Asics Gel-Kayano 27"

Maksymalny komfort na asfalcie – to zadanie modelu Gel-Kayano. Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

W tym modelu pod piętą i pod palcami umieszczono charakterystyczną dla Asicsa amortyzację Gel, od lat stosowaną w butach tej firmy. Właśnie minimalizacja wstrząsów podczas biegu to podstawowe zadanie butów z serii Kayano, od pierwszej generacji z połowy lat 90. do dzisiaj.

Za sprężystość kroków odpowiada z kolei pianka Flytefoam, również znak rozpoznawczy japońskiej firmy. Cholewkę zrobiono z kolei z tkaniny żakardowej, dzięki temu jest lżejsza i bardziej przewiewna.

Jesienną kolekcję biegową Asics uzupełnia nowy wersja znanego biegaczom buta treningowego Gel-Cumulus w wersji 22, a także buty trailowe Fuji Trabuco w dwóch wersjach i lekkie i szybkie buty Gel-DS Trainer 25.

Japończycy są zwolennikami filozofii kaizen, stopniowego doskonalenia produktów i dążenia do perfekcji. Trudno o lepszy przykład zastosowania tej zasady niż najnowsze biegowe buty Asics Gel-Kayano 27.

Czytaj też: Balenciaga: najbrzydsze buty świata właśnie stały się jeszcze brzydsze
Pozostało 89% artykułu
Sport
Olimpijczycy apelują do firmy Nike. „Te buty będę musiała wyrzucić do kosza”
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Sport
Marka sportowa zrywa z toksycznym wizerunkiem. Ugięła się pod presją klientek
Sport
Szwedzki pomysł może uratować narciarstwo. Trasy w tunelach i chłodzony śnieg
Sport
Netflix startuje z nową produkcją. Przygotował ją wspólnie z firmą Nike
Sport
Messi i Ronaldo razem w reklamie. Jak powstało zdjęcie, które rozpaliło kibiców?