Aktualizacja: 06.11.2024 22:51 Publikacja: 20.06.2023 13:37
Batyskaf „Titan” miał za zadanie dotarcie w pobliże spoczywającego na dnie Atlantyku wraku „Titanica”.
Foto: AFP PHOTO / WOODS HOLE OCEANOGRAPHIC INSTITUTION / HANDOUT
Batyskaf „Titan” zaginął na północnym Atlantyku, w okolicy wraku „Titanica”, w okolicach kanadyjskiej Nowej Fundlandii. Miał zanurkować na głębokość blisko 4 kilometrów, by pasażerowie mogli zbliżyć się do miejsca spoczynku wraku „Titanica”.
Kontakt z załogą „Titana”, mierzącego 6,7 metra i ważącego ponad 10,5 tony, urwał się mniej więcej półtorej godziny po rozpoczęciu wyprawy w poniedziałek rano czasu polskiego. Zdaniem służb ratowniczych jednostka ma zapas tlenu, który wystarczy jedynie na kilka dni pod wodą.
Chińscy miliarderzy nie mogą zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Wpływ na to ma między innymi kryzys ekonomiczny, z którym mierzy się Państwo Środka. Problemy gospodarcze doprowadziły do sporych przetasowań na liście najbogatszych mieszkańców ChRL.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Czy kandydat na pracownika jest narcyzem? Odpowiedzi na to pytanie ma dostarczyć nowe narzędzie.
Spowolnienie gospodarcze w Chinach i spadek zainteresowania produktami luksusowymi z Europy odbija się negatywnie na kondycji francuskich potentatów rynku dóbr luksusowych. Szczególnie dotkliwie odczuwają to francuscy giganci tego rynku.
Zjawisko starzenia się społeczeństwa, rosnąca liczba osób cierpiących na choroby cywilizacyjne, w tym nowotwory oraz wymagających opieki stają się jednym z największych wyzwań współczesnego rynku pracy. Do 2050 roku osoby powyżej 60. roku życia będą stanowić aż 40% społeczeństwa . Coraz więcej pracowników, oprócz swoich codziennych obowiązków zawodowych, będzie pełnić także rolę opiekunów nieformalnych – opiekując się starszymi lub przewlekle chorymi bliskimi. Dodatkowo, brak odpowiednich rozwiązań systemowych sprawia, że pracownicy-opiekunowie często pozostają niewidoczni i niedostatecznie wspierani przez pracodawców. Jak firmy mogą więc wesprzeć ich w codziennych wyzwaniach?
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Generacja Z zyskało opinię pokolenia, które woli samodzielność, niechętnie podporządkowuje się hierarchii w korporacjach i nie okazuje szacunku przełożonym. Brytyjski miliarder Richard Branson ma dla Gen Z radę dotyczącą kariery.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy rosyjskie drony-kamikadze atakowały Kijów.
Amerykanie zakończyli głosowanie w wyborach, w których wybierają 47 prezydenta Stanów Zjednoczonych. O urząd walczyli obecna wiceprezydent USA, kandydatka Partii Demokratycznej Kamala Harris oraz były prezydent, kandydat Partii Republikańskiej Donald Trump. Trump ogłosił już swoje zwycięstwo w wyborach. Według AP zdobył 292 głosy elektorskie.
Viktor Orbán nie posiada się z radości po wygranej Donalda Trumpa. W Budapeszcie będzie w czwartek gościł europejskich przywódców.
Historia zabytkowej willi, która stała się domem dla Donalda Trumpa, jest nie mniej barwna niż życiorys człowieka, który właśnie wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.
Biedni i bogaci, biali i kolorowi, mieszkańcy miast i wsi: inaczej niż przed czterema laty Donald Trump znalazł wyborców w całych Stanach. To tłumaczy jego niezwykły sukces.
Donald Trump nie może sam siebie ułaskawić, choć żyjemy w czasach, w których nic nas nie powinno zdziwić w kontekście interpretacji prawa przez polityków. Nie spodziewałbym się żadnych formalnych postępowań wobec Donalda Trumpa, co nie znaczy, że nie mogą zostać formalnie wszczęte po wygaśnięciu immunitetu. - mówi prof. dr hab. Paweł Laidler, prawnik i amerykanista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ciśnie mi się złośliwe pytanie: czy to Trump jest geniuszem, skoro pokonał tak wyśmienitą – jak twierdzili niektórzy – kandydatkę, czy może Kamala Harris nie była (mówiąc najoględniej) taka wyśmienita, jak twierdzili inni?
Najprawdopodobniej żaden z kandydatów nie będąc zadowolonym z wyniku, łatwo się nie podda. Wtedy już nie sztaby wyborcze, ale sztaby prawników, usiądą i będą szukać wszelkich kruczków prawnych, które da się na tą okoliczność wykorzystać - mówi prof. Łukasz Korporowicz z Uniwersytetu Łódzkiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas