.Tegoroczna edycja kalendarza ma wyjątkowy charakter, ponieważ wraz z odkryciem zawartości pierwszego kartonika rozpoczyna akcję charytatywną, dzięki której wsparcie otrzymają 4 organizacje opiekujące się: dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną, dziećmi, seniorami i zwierzętami.

Na czym polega ta akcja? Począwszy od 1 grudnia, codziennie, w nawiązaniu do kosmetyku odkrytego w danym dniu w kalendarzu, w sklepie mokosh.pl będą dostępne w niespodzianki z 15% rabatem, a MOKOSH przekaże 15% z niespodziankowej sprzedaży na cele charytatywne. 

Które organizacje otrzymają wsparcie w ramach akcji Mokosh Cosmetics?

1. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, której głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. To z myślą o nich wybudowała i prowadzi ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie. W obu placówkach osoby najbardziej zagrożone wykluczeniem społecznym czują się potrzebne i spełnione. Na przestrzeni osiemnastu lat działalności fundacja wsparła leczenie, rehabilitację i edukację ponad trzydziestu pięciu tysięcy osób w całej Polsce. Realizuje także projekty edukacyjno-artystyczne o charakterze integracyjnym, które znacząco przyczyniają się do zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

Materiały prasowe

2. Stowarzyszenie Siemacha, które od blisko 30 lat pomaga dzieciom i młodzieży poprzez organizację zajęć edukacyjnych, artystycznych i sportowych. Pomaga rozwijać zainteresowania i pasje, a także oferuje pomoc terapeutyczną i wsparcie w życiowych kryzysach. Siemacha łączy wiele placówek dla dzieci w jeden organizm o zróżnicowanej ofercie. Trzy filary działalności stowarzyszenia - wychowanie, sport i terapia - wzajemnie na siebie oddziałują, a placówki połączone w jeden system zapewniają wszechstronną pomoc dzieciom i ich rodzinom. Siemacha obejmuje opieką ponad 2000 dzieci, które na co dzień korzystają z oferty placówek dziennych, 100 dzieci w domach dziecka, prowadzi ponad 1000 spotkań terapeutycznych miesięcznie i wspiera 500 seniorów.

3. Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich - od kilkunastu lat wspomaga osamotnione osoby starsze i zapobiega ich izolacji społecznej w Polsce. Ponad pół tysiąca wolontariuszy codziennie wspiera samotnych seniorów, służąc swoim czasem, dobrym słowem i odwiedzając ich regularnie w domach. Stowarzyszenie podejmuje liczne aktywności, by przeciwdziałać samotności i marginalizacji osób starszych. Również w tym roku organizuje świąteczną akcję “Podaruj Wigilię”, dzięki której wolontariusze zapewnią seniorom bliskość drugiej osoby, a każdy podopieczny otrzyma kolację wigilijną i świąteczny upominek. Każda wpłata ma znaczenie - wystarczy wejść na stronę zbiórki www.podarujwigilie.pl i wesprzeć akcję.

Materiały prasowe

4. Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych - to organizacja prowadząca schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, która już od wielu lat charytatywnie niesie pomoc najbardziej potrzebującym zwierzętom. Psy, koty oraz inne zwierzaki (m.in. wielbłąd, kucyki, osiołki, świnki i papugi), którymi Fundacja się opiekuje, są na ogół ofiarami ludzkiego bestialstwa, głupoty, ignorancji. Obecnie opiekę w Fundacji ma zapewnionych ponad 300 psów oraz 50 kotów, ale w kolejce wciąż czekają nowe, porzucone przez ludzi albo uratowane przed ludzką przemocą zwierzęta.