Aktualizacja: 17.03.2025 16:52 Publikacja: 07.11.2021 15:26
Czarny łabędź oznacza zdarzenie tak nieprawdopodobne, że wręcz niemożliwe.
Foto: Dorothe Wouters
* Czarny łabędź oznacza wydarzenie o ogromnym wpływie na funkcjonowanie współczesnego świata, które wydarzyło się w sposób nieprzewidywalny
* Pojęcie „czarny łabędź” spopularyzował Nicholas Nassim Taleb, amerykański pisarz i inwestor libańskiego pochodzenia, autor książki „Czarny łabędź” z 2007 roku
Zamożne osoby z pokolenia Z prezentują nieco inne podejście do życia niż ich bogaci rodzice. Nowy raport wskazuje na priorytety młodego pokolenia najbogatszych konsumentów.
W których krajach żyje się najlepiej? Eksperci z firmy Remitly opublikowali obszerny raport na temat jakości życia w poszczególnych krajach. Polska zajęła w tym zestawieniu wysokie miejsce. W której z kategorii wypadła najlepiej?
Coraz więcej kawiarni postanawia zawalczyć ze zjawiskiem osób godzinami okupujących stoliki i pracujących na komputerze. Kolejne lokale w Polsce wprowadzają zakaz pracy z laptopem. Klienci biorą w obronę właścicieli kawiarni.
Donald Trump pozostaje konsekwentny w decyzjach dotyczących swojego wyglądu - mocna, sztuczna opalenizna i charakterystyczna fryzura to jego znaki rozpoznawcze. Wśród współpracowników obecnego prezydenta USA też da się zauważyć wyraźny trend dotyczący wyglądu. Zjawisku przyjrzał się hiszpański dziennik „El País”.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Matcha robi globalną furorę, za co w dużej mierze odpowiada pokolenie Z i jej zainteresowanie japońskim specjałem. Zainteresowanie matchą stało się tak duże w ostatnich latach, że Japonia, kraj w którym się ją produkuje, zmaga się obecnie z niedoborem sproszkowanej herbaty.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Peruwiański rolnik Saúl Luciano Lliuya pozwał RWE – niemieckiego giganta energetycznego – twierdząc, że emisje koncernu przyczyniły się do topnienia lodowców w Andach, zwiększając ryzyko powodzi w jego rodzinnej miejscowości. „Domagam się sprawiedliwości klimatycznej” – zaznacza mężczyzna.
Węgierska partia rządząca Fidesz złożyła w parlamencie ustawę zakazującą organizowania w Budapeszcie parady równości.
Dziesiątki tysięcy Serbów z całego kraju bierze udział w antyrządowej manifestacji w Belgradzie. Podczas sobotniego protestu ucierpiały co najmniej trzy osoby – w tłum demonstrujących wjechał bowiem rozpędzony samochód.
Premier Donald Tusk zaprosił Jesse Eisenberga – amerykańskiego aktora, który otrzymał niedawno polskie obywatelstwo – do naszego kraju na dobrowolne szkolenie wojskowe.
Spektakle „Laborantka” i „Na prochach” to diagnozy obecnego i nadchodzącego świata, a nawet więcej: przestrogi przed katastrofą.
„Skok po marchewkę” to niepoważny tytuł, który wywołuje poważne emocje.
Nowy język to dodatkowe okno na świat – głosi chińskie przysłowie. O tym właśnie mówi książka Viorici Marian.
„Oskar, Patka i złoto Bałtyku” to dowód, że polskie kino dziecięce się odrodziło.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas