Takie wyróżnienie to dla każdego lokalu powód do ogromnej radości. W czasach, kiedy cała branża gastronomiczna znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji, sukcesem bywa nawet przetrwanie lokalu. Właściciele i pracownicy barów „El Koktel” i „Mercy Brown” zdecydowanie mają więc co świętować.

Warszawa? Bar „El Koktel” w prestiżowym rankingu

„50 Best Discovery” to cenione przez całą branżę gastronomiczną zestawienie najlepszych na świecie barów i restauracji. Każdego roku organizacja ogłasza 50 miejsc, które warto odwiedzić.

Czytaj też: Ranking: pizzeria z Warszawy wśród najlepszych w Europie

Lista „50 Best Discovery” powstaje w wyniku głosowania z udziałem ponad tysiąca ekspertów z branży gastronomicznej. Aby znaleźć się w rankingu, lokal musi uzbierać odpowiednią liczbę głosów.

W głosowaniu w kategorii „50 Best Discovery Bars” bierze udział ponad 500 ekspertów: właścicieli barów, barmanów, dziennikarzy i koneserów alkoholi.

Każda z kategorii najlepszych pięćdziesięciu lokali, również ta „barowa”, ma swoje rozszerzenie w postaci rankingu, który jest dostępny w internecie. W ostatnich dniach można tam znaleźć również warszawski cocktail bar „El Koktel”.

Tym, co ujęło ekspertów organizacji „50 Best” w „El Koktel” najbardziej, były nie tylko światowej klasy koktajle i przyjazna obsługa i ciekawy wystrój wnętrza, utrzymany w eleganckiej, szmaragdowozielonej kolorystyce.

Serca jurorów zdobyły przede wszystkim oryginalne składniki, z których część powstaje w barowej kuchni. Barmani „El Koktelu” przyrządzają z nich kreatywne i zaskakujące, a zarazem nieprzekombinowane kompozycje.

Polskie bary w rankingu „50 Best Discovery”

Drugi wyróżniony lokal, krakowski „Mercy Brown”, jak dotąd nie otworzył się po pandemii. Jednak jurorzy postanowili przyznać miejsce w rankingu również i temu lokalowi.

Tym, co przypadło im do gustu, były nowoczesne receptury drinków, przyrządzonych ze składników, domowej produkcji. Barmani podają je w stylowym, vintage’owym szkle.

A wszystko to klimatycznych wnętrzach, czerpiących pełnymi garściami ze stylistyki lat 20. ubiegłego stulecia.

Warszawski „El Koktel” i krakowski „Mercy Brown” dołączyły do baru „The Roots”, który w przeszłości trafił do zestawienia „50 Best Discovery”.