„Klasa światowa”. Dwa polskie bary z prestiżową nagrodą

Warszawski bar „El Koktel” i krakowski „Mercy Brown” znalazły się na liście najlepszych lokali na świecie wartych odwiedzenia. Zestawienie przygotowała organizacja, która odpowiada za tworzenie listy „The World’s 50 Best Restaurants” uznawanej za najbardziej prestiżowy ranking restauracji.

Publikacja: 31.08.2021 10:36

drinki bar

drinki bar

Foto: Fot: Ralph Ravi Kayden/Unsplash

Takie wyróżnienie to dla każdego lokalu powód do ogromnej radości. W czasach, kiedy cała branża gastronomiczna znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji, sukcesem bywa nawet przetrwanie lokalu. Właściciele i pracownicy barów „El Koktel” i „Mercy Brown” zdecydowanie mają więc co świętować.

Warszawa? Bar „El Koktel” w prestiżowym rankingu

„50 Best Discovery” to cenione przez całą branżę gastronomiczną zestawienie najlepszych na świecie barów i restauracji. Każdego roku organizacja ogłasza 50 miejsc, które warto odwiedzić.

Czytaj też: Ranking: pizzeria z Warszawy wśród najlepszych w Europie

Lista „50 Best Discovery” powstaje w wyniku głosowania z udziałem ponad tysiąca ekspertów z branży gastronomicznej. Aby znaleźć się w rankingu, lokal musi uzbierać odpowiednią liczbę głosów.

W głosowaniu w kategorii „50 Best Discovery Bars” bierze udział ponad 500 ekspertów: właścicieli barów, barmanów, dziennikarzy i koneserów alkoholi.

Każda z kategorii najlepszych pięćdziesięciu lokali, również ta „barowa”, ma swoje rozszerzenie w postaci rankingu, który jest dostępny w internecie. W ostatnich dniach można tam znaleźć również warszawski cocktail bar „El Koktel”.

Tym, co ujęło ekspertów organizacji „50 Best” w „El Koktel” najbardziej, były nie tylko światowej klasy koktajle i przyjazna obsługa i ciekawy wystrój wnętrza, utrzymany w eleganckiej, szmaragdowozielonej kolorystyce.

Serca jurorów zdobyły przede wszystkim oryginalne składniki, z których część powstaje w barowej kuchni. Barmani „El Koktelu” przyrządzają z nich kreatywne i zaskakujące, a zarazem nieprzekombinowane kompozycje.

Polskie bary w rankingu „50 Best Discovery”

Drugi wyróżniony lokal, krakowski „Mercy Brown”, jak dotąd nie otworzył się po pandemii. Jednak jurorzy postanowili przyznać miejsce w rankingu również i temu lokalowi.

Tym, co przypadło im do gustu, były nowoczesne receptury drinków, przyrządzonych ze składników, domowej produkcji. Barmani podają je w stylowym, vintage’owym szkle.

A wszystko to klimatycznych wnętrzach, czerpiących pełnymi garściami ze stylistyki lat 20. ubiegłego stulecia.

Warszawski „El Koktel” i krakowski „Mercy Brown” dołączyły do baru „The Roots”, który w przeszłości trafił do zestawienia „50 Best Discovery”.

Kuchnia
Dzień Czekolady: oto największa czekoladowa fontanna na świecie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Kuchnia
Atrakcyjność fizyczna zależy od tego, co jemy na śniadanie. Czego unikać?
Kuchnia
Polski specjał wśród najlepszych rodzajów pieczywa na świecie. „Cudownie prosty”
Kuchnia
Od czego zależy to, czy zamawiasz dania wegetariańskie? Badacze mają odpowiedź
Kuchnia
„Ryż wołowy”: koreańska hybryda będzie przełomem w gastronomii?