Conde Nast Johansens to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów hoteli. Współpracujący z nim eksperci regularnie wybierają obiekty, które zasłużyły na najwyższe noty, a w tym roku po raz pierwszy w stawce znalazł się hotel z Polski, położony pod Szczecinem Pałac Manowce, jak czytamy w uzasadnieniu – wyjątkowy pod wieloma względami.

Czytaj też: Luksus przy Krupówkach. W Zakopanem powstaje nowy hotel

Pałac Manowce to jedno z nielicznych miejsc w tej części Europy o statusie hotelu pięciogwiazdkowego, pozwalające na ekskluzywne wakacje i wynajęcie całego kompleksu na wyłączność. Goście otrzymują m.in. dostęp do osobistego asystenta i konsjerża mówiącego po angielsku. Niedawno Pałac Manowce został odnowiony, przywrócono mu pierwotny, neoklasycystyczny styl. We wnętrzach hotelu pojawiły się designerskie meble, zaprojektowane przez tak znane włoskie marki jak Minotti czy B&B Italia. Dodatkową zaletą jest też widok na Zalew Szczeciński, przy którym znajduje się pałac.

Inspektorzy przewodnika Conde Nast Johansens zwracają też uwagę na historię Pałacu Manowce, łączącą w sobie wymarzony dom Georga Wegnera, dyrektora szpitala w Pomorzanach, której elementy mogłyby posłużyć za „hollywoodzki scenariusz”. Podczas drugiej wojny światowej funkcjonował tu ośrodek szkoleniowy dla niemieckich działaczy partyjnych, później pałac, który w czasie wojny nie został zniszczony, zajęła Armia Czerwona. W kolejnych dekadach obiekt pełnił funkcję placówki Wojsk Ochrony Pogranicza.  Dziś hotel często wykorzystywany jest jako plan filmowy, odbywają się tu też konferencje, warsztaty, spotkania biznesowe, wystawy i wesela.

Wnętrza hotelu mogą pomieścić 50 osób, ale przestrzeń ulega powiększeniu, jeśli wynajmujący zdecydują się na korzystanie z zewnętrznego namiotu. W 13 dwuosobowych sypialniach i trzech apartamentach przenocować mogą 42 osoby. Na gości czekają atrakcje związane z sąsiedztwem Zalewu Szczecińskiego, takie jak żeglarstwo, kajaki czy wędkowanie, a także rowery, sauna i zwiedzanie pięknych przypałacowych ogrodów z możliwością obserwacji ptaków. Pałac Manowce to też dobry punkt wypadowy dla golfistów – w niecałą godzinę można stąd dotrzeć do jednego z sześciu pełnowymiarowych pól golfowych – trzech w Niemczech i trzech w Polsce.