Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług kilka tygodni temu rozpoczął kampanię społeczną #ratujmypolskiemiejscapracy. Polscy przedsiębiorcy wspólnie zwracają uwagę na problem setek tysięcy osób, których pandemia może pozbawić zatrudnienia, a co za tym idzie – środków do życia.

Związek apeluje o wsparcie państwa

Polscy pracodawcy dostrzegając dramatyczną perspektywę zwarli szyki w ramach ZPPHiU i od kilku tygodni apelują o natychmiastowe wsparcie ze strony państwa. Związek konsoliduje wysiłki właścicieli polskich firm, stawiając za najważniejszy cel wypracowanie odpowiednich rozwiązań legislacyjnych.

Udało się wypracować wspólnie postulaty, z którymi przedsiębiorcy zwrócili się do rządu i do parlamentarzystów. „W obecnej sytuacji konieczne jest natychmiastowe wsparcie ze strony państwa polskiego” – czytamy w oświadczeniu ZPPHiU.

Dla pracowników i dla szpitali

Wśród firm wspierających akcję #ratujmypolskiemiejscapracy znalazła się m.in. firma Yes. Znany polski roducent biżuterii aktywnie włącza się w walkę z koronawirusem także na inne sposoby – m.in poprzez wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa w swoich salonach oraz wsparcie dla personelu medycznego.

W tym celu w poznańskiej manufakturze Yes przygotowano nową kolekcję bransoletek – Yes for Love. To wyraz wdzięczności dla polskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazany polskim szpitalom.

View this post on Instagram

🤍 YES for Love! ✨Tak nazywa się kolekcja bransoletek, które stworzyliśmy w naszej manufakturze w Poznaniu. Każda z nich ma niezwykłą moc 🙏🏻 Nie tylko ze względu na unikalne znaczenie kamieni naturalnych, ale przede wszystkim na historię, którą opowiadają 🪐 Są wyrazem wdzięczności dla polskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Całkowity dochód ze sprzedaży biżuterii przekażemy na polskie szpitale. Wybierz autorską kolekcję i pomagaj z YES 💕 #YESforLove #BizuteriaYES #pomagamy #pomoc #wspierampl #pomagamylekarzom #bransoletka #kamienienaturalne #braceletstacks #crystalbracelet #rosequartzbracelet #turquoisebracelet #bohojewellery #stylboho

A post shared by Biżuteria YES (@bizuteriayes) on