Lista męskich „ikon stylu” wbrew pozorom nie jest długa jak mogłoby się wydawać. W pierwszej chwili do głowy przychodzi zaledwie kilka nazwisk, wśród których – obok na przykład Steve’a McQueena – na pewno znalazłby się Cary Grant. Spuścizną po zmarłym w 1986 roku aktorze zarządzają dziś jego żona i córka, które w przeciwieństwie do niektórych rodzinnych imperiów rzadko decydują się na współpracę z markami i projektantami. Wyjątek stanowi zainicjowana w ubiegłym roku kolaboracja z Oliver Peoples, producentem okularów przeciwsłonecznych.

Zrównoważony luksus Cary’ego Granta

Po ubiegłorocznej kolekcji, inspirowanej rolą Granta w klasycznym filmie Alfreda Hitchcocka „Północ, północny zachód”, przyszła pora na drugie wcielenie okularów, inspirowane stylem aktora spoza planu filmowego.

„W pracy czy po pracy, ojciec zawsze ubierał się świadomie i celowo” – mówi w rozmowie z Robb Report Jennifer Grant. „Elegancje postrzegał nie tylko jako wygląd. Wierzył w klasyczne zasady: kupowanie produktów tylko najlepszej jakości i o ponadczasowym designie. To o wiele bardziej zrównoważony model luksusu”.

Okulary dostępne są w dwóch wersjach – optycznej i przeciwsłonecznej.  Cena pierwszych to 418 dolarów (ok. 1655 dolarów), drugie, dostępne w pięciu wariantach kolorystycznych, kosztują 531 dolarów (ok. 2100 zł).

Okulary Warhola i Aliego

O ile dla spadkobierców Granta to pierwsza taka współpraca, to założona w 1987 roku firma Ollver Peoples oprócz luksusowych okularów, spełniających model zrównoważonej elegancji Cary’ego Granta, słynie też z ikonicznych ambasadorów. Z należącą do koncernu Luxottica marką współpracowali m.in. Andy Warhol i (przy okazji pierwszych okularów Granta) Mahershala Ali, a do grona jej wielbicieli zaliczają się Brad Pitt i Larry David.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ