Maybach, marka o blisko stuletniej tradycji, firmuje najbardziej luksusowe auta w ofercie Mercedesa. Do tej pory w ofercie była jedynie S-klasa sygnowana przez Maybacha. Teraz dołącza do niej luksusowy SUV z charakterystycznym logiem z podwójną literą „M” na masce – Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic.

Mercedes Maybach GLS 600 4Matic:  limuzyna z napędem na cztery koła

Dzięki marce Maybach, Mercedes może podjąć rywalizację z Rolls-Royce’em w kategorii „najbardziej luksusowy SUV”. Zaprezentowany dwa lata temu Rolls-Royce Cullinan na nowo zdefiniował, czym powinien być luksus w świecie motoryzacji. Mercedes Maybach GLS600 to odpowiedź na wyzwanie rzucone przez Anglików. 

Czytaj też: Phantom na prąd: to jest pierwszy w historii elektryczny Rolls-Royce

Nowy model łączy cechy komfortowego SUV-a i luksusowej limuzyny. Auto może być wyposażone w ogromne obręcze (22 lub 23 cale), w ofercie jest również niezwykle efektowny dwukolorowy lakier, który jeszcze mocniej podkreśla wyjątkowość auta. Wnętrze wykończono skórą, a w seryjnym wyposażeniu znalazło się między innymi panoramiczne okno dachowe oraz wentylowane siedzenia z funkcją masażu.

Mercedes-Maybach GLS600 4Matic: cena w Polsce

Cechą wyróżniającą ten pojazd spośród luksusowych SUV-ów innych marek jest też specjalny tryb jazdy Maybach, który oferuje zwiększony komfort podróży pasażerom na tylnych siedzeniach.

GLS 600 w wersji Maybach oparty jest o rozwiązania stosowane w innych „topowych” SUV-ach Mercedesa, ale auto wzbogacono o opcje dostępne tylko w tym modelu. Pojawiła się między innymi dodatkowa izolacja akustyczna, osobny układ klimatyzacji dla pasażerów na tylnych siedzeniach. Pojawił się też specjalny tryb jazdy Maybach, który zapewnia jeszcze większy komfort podróży podróżującym na tylnych siedzeniach.

Model GLS 600 4Matic napędza jednostka hybrydowa – silnik V8 biturbo o pojemności 4 litrów i  mocy 557 KM  spięty z instalacją elektryczną o napięciu 48 V. Pojazd przyspiesza od 100 km/h w 4,9 sekundy i rozpędza się do prędkości maksymalnej 250 km/h.

Ceny Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic w Polsce zaczynają się od 802 400 zł za wersję podstawową. Jest oczywiście bogato wyposażona, ale klienci mogą przebierać wśród opcji, więc cena z pewnością może sięgnąć nawet miliona złotych.

Produkcja tego modelu zacznie się na początku 2021 roku, ale w ostatnim kwartale tego roku będzie je można obejrzeć w polskich salonach Mercedesa.