Takiej promocji Warszawa dawno nie miała. Przeczytają o niej na 4 kontynentach

Najciekawsze miejsca warte odwiedzenia w stolicy, a do tego poradnik, jak przygotować pierogi z kapustą – taki przewodnik po Warszawie dostali czytelnicy magazynu, który dociera do milionów osób na czterech kontynentach – od Ameryki po Australię.

Publikacja: 03.04.2023 14:38

Warszawa jest bohaterką ósmego wydania magazynu „LifeWear”, który ukazuje się co kwartał i trafia do

Warszawa jest bohaterką ósmego wydania magazynu „LifeWear”, który ukazuje się co kwartał i trafia do czytelników i czytelniczek na 4 kontynentach.

Foto: Daniel

Paryż, Tokio, Melbourne, Los Angeles, Barcelona, Kioto, Sztokholm, Boston, Hamburg – w takim towarzystwie znalazła się Warszawa jako jedno z najciekawszych miast na świecie wiosną 2023 roku. Selekcji dokonali redaktorzy i redaktorki japońskiego magazynu „LifeWear”.

Co wyróżnia tę publikację? Między innymi to, że ten elegancki magazyn o stylu życia, modzie, kuchni, sztuce i trendach jest jednym z najczęściej czytanych publikacji tego typu na świecie. Jej nakład to, jak podaje branżowy serwis „Modern Retail”, półtora miliona egzemplarzy. 

Pierogi, Chopin i rękodzieło. Warszawa w magazynie „LifeWear”

Magazynu „LifeWear” nie można kupić. Jest dostępny w sklepach japońskiej marki odzieżowej Uniqlo. Na całym świecie jest ich blisko 2400. Znajdują się na czterech kontynentach – w Azji (Japonia, Chiny, Tajwan), większości krajów Europy, w Ameryce Północnej (USA i Kanada) oraz Australii.

„LifeWear”, który wystartował w 2019 roku, ukazuje się co kwartał i trafia do wszystkich sklepów Uniqlo. Warszawa jest jedną z bohaterek najnowszego, ósmego wydania magazynu, które jest dostępne na całym świecie. To nie przypadek – od jesieni 2022 roku w stolicy funkcjonuje sklep marki Uniqlo.

Czytaj więcej

Amerykanie drwią z muzeum w Krakowie. „Tak złe, że trzeba to zobaczyć”

O czym można przeczytać w nowym wydaniu „LifeWear”? Redaktorzy i redaktorki zapraszają na wycieczkę po polskiej stolicy. Wśród polecanych miejsc znalazło się między innymi Muzeum Neonów na warszawskiej Pradze – jedno z najbardziej „instagramowych” miejsc w stolicy. Jest też Nowy Teatr, miejsce na warszawskim Mokotowie łączące funkcje instytucji kultury, restauracji, kawiarni i księgarni.

Co jeszcze? „LifeWear” poleca też warszawskie kino Iluzjon, jedno z najbardziej „klimatycznych” miejsc tego typu w Warszawie, a także space Krakowskim Przedmieścieem i w Łazienkach Królewskich. W zestawieniu jest także sklep z rękodziełem Dom Sztuki Ludowej, hotel Chopin Boutique B&B, kawiarnia Relaks i dwie restauracje: Stary Dom i Syrena Irena. Jest też propozycja spaceru śladami Fryderyka Chopina, którego Youmiko Urae, japońska dziennikarka i autorka tekstu, określa mianem „poety fortepianu”.

Jest także krótki poradnik, jaką pamiątkę warto kupić w Polsce i zabrać do domu – redakcja „LifeWear” poleca ceramikę z Bolesławca, do tego bogato zdobione miniatury skrzyń posagowych, a także sumaki z Bobowej – wełniane makatki do powieszenia na ścianę. 

Czego jeszcze czytelnicy mogą dowiedzieć się o Warszawie? Marta Lastovetska, ukraińska szefowa kuchni restauracji Syrena Irena przygotowała wspólnie z Youmiko Urae obszerny przewodnik na temat przygotowywania polskich pierogów z kapustą wraz z przepisem, jak przygotować tę potrawę. 

Smaczku całości dodaje fakt, że tekst jest napisany w dwóch językach – po angielsku i po japońsku, bo właśnie w Japonii Uniqlo ma znaczącą część swoich sklepów.

Miasta
Jak się żyje w najlepszym na świecie mieście do życia? Kolejny sukces Wiednia
Miasta
Najszczęśliwsze miasta na świecie. Polska metropolia w czołowej setce
Miasta
Europa: które miasta czeka zalew turystów latem? Polska metropolia w czołówce
Miasta
Najbardziej kontrowersyjny wieżowiec w Europie znika. Zasłonią go inne biurowce
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Miasta
Ranking najlepszych miast na świecie. Niespodziewany lider wśród polskich miast
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą