Francuski dom mody Hermès słynie z pożądanych i bardzo drogich torebek czy apaszek. Jest też cenioną marką w świecie zapachów. W ofercie Hermes znajdują się już zarówno perfumy damskie, jak i męskie, a niebawem do ich grona dołączy również stworzony przez markę zapach dla dzieci – informuje arabska edycja magazynu „Harper's Bazaar”.

Woda toaletowa Cabriole, która do sprzedaży trafi 1 października i będzie to pierwszy zapach marki Hermès skierowany do dzieci. 

Czytaj więcej

Hermes: „torebkowy” przekręt w sercu Paryża to temat na film

Zdaniem Christine Nagel, twórczyni tej kompozycji zapachowej, bezalkoholowa woda toaletowa „łączy kwiatową puszystość osmantusa i delikatną świeżość wiciokrzewu z ponadczasowym wyrafinowaniem drzewa sandałowego”. - „Efektem jest delikatna aranżacja, która ma subtelnie przywoływać morelowy zapach policzka dziecka” - podkreśla Nagel.

Hermes: pierwsza woda toaletowa dla dzieci

- Starałam się stworzyć kojącą i bardzo charakterystyczną wodę zapachową, która mówi o więzi między rodzicem a dzieckiem. Jest to całkowicie nowa propozycja. Celowo odeszliśmy od kwiatu pomarańczy, który znajduje się w naszych zapachach. Zamiast tego użyliśmy osmantusa i wiciokrzewu, by w inny sposób wyrazić sentyment, jaki czujemy do czasów dzieciństwa – czasów eksperymentów i nienasyconej ciekawości świata - powiedziała Christine Nagel. - Ta woda toaletowa jest zaproszeniem do przedłużenia tego stanu umysłu. Została stworzona z chęci zabawy i wolności. Chodzi o przedłużenie tych czasów na tak długo, jak to tylko możliwe - dodała. 

Czytaj więcej

Torebki Hermes to lepsza inwestycja niż dzieła sztuki

Zapach będzie sprzedawany w charakterystycznym flakonie marki, ozdobionym czarującą ilustracją artystki Alice Charbin. Dom mody ma nadzieję, że „będzie to początek zupełnie nowej kolekcji wizjonerskich zapachów".