Aktualizacja: 17.03.2025 15:36 Publikacja: 18.09.2021 09:37
Foto: materiały prasowe
Festiwal wraca do Łodzi w tym roku po raz drugi. Pierwsza edycja wiosenna odbywała się z powodu pandemii w przeszklonych pawilonach wystawowych w różnych częściach miasta. Obecna jesienna powróciła do stałej siedziby w poprzemysłowych wnętrzach Art_Inkubatora przy Tymienieckiego 3. Organizatorzy chcą dotrzeć do jak najszerszej publiczności. Wstęp na wystawy, prezentacje i spotkania na tę edycję festiwalu designu (trwającego do 19 września) jest wolny.
Główna wystawa „Elementarz polskiego designu” prezentuje 100 lat polskiego projektowania poprzez 100 obiektów: meble, szkło, porcelanę oraz obiekty mniej oczywiste: kroje liter, logotypy, zabawki. Wystawa łączy przeszłość z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa także przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki. Każdy ze 100 obiektów został zinterpretowany przez dwudziestu pięciu polskich ilustratorów: mistrzów polskiej szkoły ilustracji, artystów młodego i średniego pokolenia oraz absolwentów szkół artystyczny
Królowała w świecie mody, wspólnie z Naomi Campbell, Claudią Schiffer czy Lindą Evangelistą. Podbijała wybiegi w latach 90. Wciąż jest gwiazdą, ale postanowiła zmienić profil swojej działalności, o czym świadczy najnowszy projekt, w który się zaangażowała.
Instytut Pantone ogłosił kolor roku 2025. To jedna z najważniejszych prognoz w świecie designu, mody czy projektowania.
Czy wnętrza mogą być analogowe? Zdaniem projektantów – jak najbardziej. To wyraźny trend, który pokazuje, jak bardzo zmienia się nasze myślenie o tym, czego najbardziej potrzeba nam w domach.
Branża luksusowa to nie tylko moda, zegarki czy design. To także technologia, co pokazuje ewolucja jednej z najstarszych europejskich marek w tej dziedzinie.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Restaurant & Bar Design Awards, w którym nagradzane są najlepiej zaprojektowane lokale gastronomiczne z całego świata, wyróżnienie zdobyła kawiarnia „Woda” z Bydgoszczy.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Na najstarszym cmentarzu żydowskim w Warszawie odnaleziono pozostałości po domu przedpogrzebowym.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Minister obrony Ukrainy Rustem Umerow zapewnia, że ukraińscy żołnierze nie dostali się w okrążenie w obwodzie kurskim.
Rwanda poinformowała w poniedziałek, że zerwała relacje dyplomatyczne z Belgią. Wszyscy belgijscy dyplomaci mają opuścić kraj w ciągu 48 godzin.
Z sondażu ośrodka analitycznego AtlasIntel wynika, że I turę wyborów prezydenckich w Rumunii wygra kandydat skrajnej prawicy - niezależnie od tego, kto nim zostanie.
W niedzielę odbyły się w Krakowie wybory uzupełniające do Senatu, które okazały się konieczne, kiedy Bogdan Klich, dotychczasowy senator z tego okręgu, został charge d’affaires w Waszyngtonie. Mam w związku z tym dwie refleksje. Obie bardzo smutne.
Katowicki Spodek przejdzie remont. Ze względu na zły stan techniczny schody i tarasy budynku zostaną zburzone i odbudowane. Plany przebudowy części kompleksu Spodka budzą emocje.
- Donald Trump przekona się na własnej skórze, że nie dogada się z Władimirem Putinem - uważa gen. Roman Polko. Zdaniem byłego dowódcy GROM celem ostatecznym Rosji nie są tylko zdobycze terytorialne na Ukrainie, ale wyparcie Stanów Zjednoczonych z Europy.
Światowe rynki spodziewają się na dniach porozumienia między USA a Rosją. Jeśli do niego dojdzie, Europejczycy będą musieli samotnie bronić Ukraińców i samych siebie przed jeszcze groźniejszym Władimirem Putinem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas