Aktualizacja: 22.11.2024 00:52 Publikacja: 18.09.2021 09:37
Foto: materiały prasowe
Festiwal wraca do Łodzi w tym roku po raz drugi. Pierwsza edycja wiosenna odbywała się z powodu pandemii w przeszklonych pawilonach wystawowych w różnych częściach miasta. Obecna jesienna powróciła do stałej siedziby w poprzemysłowych wnętrzach Art_Inkubatora przy Tymienieckiego 3. Organizatorzy chcą dotrzeć do jak najszerszej publiczności. Wstęp na wystawy, prezentacje i spotkania na tę edycję festiwalu designu (trwającego do 19 września) jest wolny.
Główna wystawa „Elementarz polskiego designu” prezentuje 100 lat polskiego projektowania poprzez 100 obiektów: meble, szkło, porcelanę oraz obiekty mniej oczywiste: kroje liter, logotypy, zabawki. Wystawa łączy przeszłość z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa także przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki. Każdy ze 100 obiektów został zinterpretowany przez dwudziestu pięciu polskich ilustratorów: mistrzów polskiej szkoły ilustracji, artystów młodego i średniego pokolenia oraz absolwentów szkół artystyczny
W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Restaurant & Bar Design Awards, w którym nagradzane są najlepiej zaprojektowane lokale gastronomiczne z całego świata, wyróżnienie zdobyła kawiarnia „Woda” z Bydgoszczy.
Wielofunkcyjna przestrzeń eventowa „LookUp” zwyciężyła w konkursie Restaurant & Bar Design Awards 2024. To jedyny lokal z Polski, który znalazł się w finale imprezy.
Architekci z polskiej pracowni Tremend mają na koncie kolejny sukces. Zdobyli aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie European Property Award 2024. Jedną z nich – za projekt wnętrz butikowego hotelu w serca Paryża.
Fridgescaping to być może jeden z najbardziej zaskakujących trendów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w mediach społecznościowych. Jego popularność pokazuje, jak wielką siłę mają dzisiaj social media. Docierają wszędzie, nawet do wnętrz naszych lodówek.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Znamy półfinalistów prestiżowego konkursu Dezeen Awards 2024. W kategorii „Zrównoważony rozwój” wyróżniono wnętrza hotelu leżącego na wyspie Wolin. To projekt nagradzanej warszawskiej pracowni NOKE Architects.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
Radni Wrocławia nie zgodzili zająć się projektem uchwały wzywającej prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka do podania się do dymisji, o co wnioskował klub Prawa i Sprawiedliwości. A aktywiści z całej Polski chcą, aby nie zmieniano przepisów w sprawie zasiadania prezydentów, burmistrzów i wójtów w radach nadzorczych miejskich spółek ani o dwukadencyjności włodarzy miast i gmin.
Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej i „Sprawiedliwa Rosja – Za Prawdę” niemal w całości nie zagłosowały za nowym budżetem, który zakłada 25-procentowy wzrost wydatków na wojnę Putina do poziomu rekordowego od czasów ZSRR. A wszystko to kosztem cięć wsparcia najuboższych Rosjan.
Chińscy naukowcy przeprowadzili załogowe wyprawy w ośmiu największych rowach głębinowych na całym świecie, ustanawiając wiele światowych rekordów w zakresie misji z udziałem ludzi oraz odkryć oceanicznych.
- Tak jak targi turystyczne są świętem dla branży turystycznej, tak dla linii lotniczej świętem jest uruchomienie nowej trasy. Dzisiaj połączę te dwa wydarzenia i ogłoszę, że w przyszłym roku LOT rozpocznie loty na Maltę - mówił podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw prezes LOT-u Michał Fijoł.
Eksperci z firmy Cushman & Wakefield ogłosili listę najdroższych ulic na świecie. Na czele tym razem znalazło się jedno z miast Europy. W ten sposób przerwana została dominacja nowojorskiej Piątej Alei.
Nowa administracja Donalda Trumpa będzie jeszcze mocniej wspierać Izrael. Co kształtuje politykę USA? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Michał Płociński rozmawia z Philipem Steele’em, amerykańskim historykiem, o głębokich korzeniach chrześcijańskiego syjonizmu oraz współczesnej ideologii chrystianizmu i ich kolosalnym wpływie na światopogląd białych Amerykanów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas