Czy warto zwracać się o pomoc finansową do najbliższych?

Publikacja: 21.03.2021 09:34

Czy warto zwracać się o pomoc finansową do najbliższych?

Foto: Two happy young women using laptop. Friends spending time together.

W życiu każdej osoby może zdarzyć się sytuacja, z której wyjście jest możliwe jedynie dzięki dodatkowym pieniądzom. Najczęściej o pomoc w tym zakresie zwracamy się do najbliższych nam, zaufanych osób – rodziców, rodzeństwa oraz partnera, którzy w miarę własnych możliwości nigdy nie odmówią nam wsparcia. Pożyczanie pieniędzy od bliskich wiąże się jednak z koniecznością obarczenia ich własnymi problemami, na co nie każdy chce świadomie się decydować. Czy warto więc prosić o pomoc finansową najbliższych, a jeśli nie, to gdzie indziej szukać wsparcia w tym zakresie?

Dlaczego pożyczanie pieniędzy od bliskich jest takie problematyczne?

W życiu bywa bardzo różnie – raz wiedzie nam się świetnie i nie brakuje nam pieniędzy praktycznie na nic, a raz z trudnością dociągamy do kolejnej wypłaty, pod koniec miesiąca wyliczając wydatki nawet na najbardziej podstawowe potrzeby. W zdecydowanie najgorszej sytuacji są osoby, którym brakuje gotówki na zapłacenie rachunków, zakup jedzenia czy opłacenie czynszu. W takich okolicznościach pierwsza myśl, jaka najczęściej przychodzi nam do głowy, to znalezienie sposobu na uzyskanie dodatkowej gotówki, która pozwoli na uregulowanie najbardziej naglących potrzeb.

Dodatkowe pieniądze w najprostszy sposób możemy uzyskać o bliskich, zaufanych na osób. Rodzice, rodzeństwo czy przyjaciele z pewnością nie zostawią nas samym sobie i pomogą w kryzysie finansowym. Zwrócenie się do nich o wsparcie pieniężne wiąże się jednak z koniecznością podzielenia się swoimi problemami, na co nie każdy świadomie się zdecyduje. Nie chcemy bowiem, aby najbliższe nam osoby martwiły się naszymi chwilowymi problemami czy też były świadkami naszej porażki na polu finansów. Nie chcemy także stawiać ich w niezręcznej sytuacji konieczności odmowy, kiedy ich własne finanse nie pozwalają na udzielenie nam pomocy.

""

Couple hold hands at psychologist, family psychology support, civilized solution to the problem. Female doctor helps patients with consultation

sukces.rp.pl

Jeśli nie od bliskich, to skąd brać pieniądze na naglące wydatki?

Na szczęście, rodzina i znajomi nie są jedynymi osobami, do których możemy zwrócić się o potrzebne wsparcie finansowe. Zdecydowanie lepiej i dużo łatwiej pod względem psychologicznym jest bowiem pożyczyć gotówkę od zupełnie obcej osoby, która nie jest z nami związana emocjonalnie ani nie będzie oceniała naszych wyborów. Anonimowy pożyczkodawca jest idealnym wyborem także w sytuacji, kiedy dodatkowa gotówka jest nam potrzeba do zrobienia wyjątkowego prezentu bliskiej osobie i chcemy mieć absolutną pewność, że nasz sekret nie ujrzy światła dziennego przed czasem.

Możliwość uzyskania szybkiego dostępu do dodatkowej gotówki oferują pożyczki online udzielane przez Smart Pożyczka. Dzięki nim każda osoba może w dyskretny i szybki sposób uzyskać potrzebne wsparcie finansowe bez wychodzenia z domu. Co więcej, pożyczka do 1200 zł jest obecnie całkowicie pozbawiona dodatkowych kosztów, co pozwala zupełnie bezpłatnie podreperować domowy budżet, uregulować zaległe zobowiązania czy też sprawić przyjemność bliskiej osobie. Wszystko to bez konieczności dzielenia się swoimi troskami i problemami z bliskimi, którzy zasługują wyłącznie na same dobre informacje.

Materiał Promocyjny

Materiał partnera
Wszystko opiera się na wspólnocie wartości
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Styl życia
Czołowa europejska analityczka trendów zapowiada: idzie zmiana w świecie mody
Styl życia
Kto najbardziej chce pracować zdalnie? Wyniki tego badania zaskoczą pracowników
Styl życia
Polska stacja na Antarktydzie szuka ludzi do pracy. Potrzebni nie tylko naukowcy
Styl życia
Pinterest zapowiada trendy na 2024 rok: nostalgia, jazz i styl „na emeryta”