Lodówka to nowe centrum domu. Dlaczego? Bo to urządzenie kompletne

Jeszcze niedawno wydawało się, że lodówka to niekochany przedmiot w domu. Po prostu – wielka, mało elegancka, energożerna szafa, która zabiera miejsce w kuchni i potrafi tylko jedno – chłodzić. Tak było – ale już tak nie jest.

Publikacja: 11.11.2020 09:57

Lodówka to nowe centrum domu. Dlaczego? Bo to urządzenie kompletne

Foto: Materiały prasowe

Żaden z powyższych argumentów nie jest już prawdziwy. Lodówki przeszły rewolucję, a ich rola w domu całkowicie się zmieniła. Teraz to wielofunkcyjne, inteligentne centrum rozrywki, narzędzie komunikacji z domownikami, także hub, który umożliwia sterowanie urządzeniami w kuchni. Jak to działa w praktyce? Przyjrzyjmy się lodówce, którą stworzono właśnie z takim założeniem.

Lodówka Samsung: inteligentne centrum domu 

Jakie rozwiązania zastosowano w nowej lodówce Samsung RF65A977FSG/EF? Łatwiej byłoby wyliczyć, jakich nie zastosowano. Samsung od lat rozwija swój koncept lodówki jako inteligentnego urządzenia wielofunkcyjnego. Najnowsza generacja lodówek tej marki pokazuje, jakie znaczenie ma konsekwentna i wieloletnia praca koncepcyjna, a także stopniowe wdrażanie innowacji. Samsung RF65A977FSG/EF to Family Hub, urządzenie łączące wiele funkcjonalności po to, by oszczędzić domownikom czas i dać im nowe możliwości.

Lodówka, wyposażona w duży wyświetlacz LCD i połączona z WiFi, zyskuje nowe funkcje. Do tego stopnia, że właściwie trudno traktować ją po prostu jak lodówkę. Chłodzenie żywności to w tym wypadku dodatkowa funkcjonalność. Użytkownicy docenią pozostałe funkcje – na przykład to, że nowa lodówka Samsunga dostarcza domownikom rozrywki, umilając pracę i przygotowywanie potraw, że pozwala komunikować się z bliskimi albo że może w łatwy sposób stać się podręcznym notatnikiem czy kalendarzem dla całej rodziny.

Ekran LCD i połączenie z internetem zmieniają to urządzenie w domowe centrum rozrywki. Na ekranie można film, multimedia z telefonu lub posłuchać muzyki podczas pracy w kuchni. Ale to nie wszystko.

Połączenie z WiFi sprawia, że lodówka może zmienić się w komunikator. Domownicy nie odbierają telefonu? Nie ma sprawy, wyślij wiadomość, która wyświetli się na ekranie lodówki. Połączenie z siecią daje również możliwość przeglądania kalendarzy domowników, dzięki czemu planowanie niedzielnego obiadu stanie się prostsze.

To nie koniec innowacji, dzięki wbudowanej przeglądarce internetowej w łatwy sposób można przeglądać przepisy kulinarne i porady, dzięki czemu praca w kuchni stanie się łatwiejsza i jeszcze przyjemniejsza. Dodajmy też, że lodówka ma wbudowane trzy kamery połączone z internetem, dzięki temu w każdej chwili przy pomocy smartfona można sprawdzić, czego brakuje i dokupić potrzebne produkty.

Czy pralka Sterowanie innymi urządzeniami

Nowoczesny dom pełny jest urządzeń, każde z nich pełni jakąś funkcję. Kłopot pojawia się wtedy, gdy trzeba nad nimi zapanować, to zajmuje sporo czasu. Jak sobie z tym poradzić? Jest rozwiązanie. Lodówka RF65A977FSG/EF marki Samsung może pełnić także funkcję centrum sterowania innymi urządzeniami w domu.

Materiały prasowe

Sekretem jest aplikacja Smart Things, która pozwala połączyć urządzenia marki Samsung i sterować nimi z poziomu aplikacji w telefonie, ale także – za pomocą lodówki. W taki sposób można włączyć, wyłączyć lub sprawdzić parametry jakości powietrza na oczyszczaczu SAMSUNG AX90R7080WD/EU. Można też sterować pracą pralkosuszarki SAMSUNG WD90T954ASH/S6 QuickDrive AddWash – zaplanować pranie, sprawdzić optymalne ustawienia dla danego rodzaju tkanin czy sterować zdalnie tym urządzeniem. Równie wygodna jest obsługa zmywarki SAMSUNG DW60A8050BB/EO, którą dzięki Smart Things można obsługiwać zdalnie: włączyć, wyłączyć, sprawdzić postęp zmywania lub stan techniczny urządzenia.

Co potrafi lodówka?

Lodówka musi też (a może przede wszystkim) chłodzić czyli przechowywać żywność. Nawet tej funkcji w ostatnich latach nie ominęły innowacje. Lodówka Samsung RF65A977FSG/EF ma ich mnóstwo. Przykłady? Każda z komór lodówki chłodzona jest niezależnie przez system Triple Cooling, a wentylatory regulują temperaturę i wilgotność w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki temu jedzenie nie pokrywa się szronem, dłużej zachowuje świeżość i smak.

Precyzyjny system regulacji temperatury ogranicza jej wahania do +/- 0,5 stopnia, a stabilna temperatura pozwala dłużej zachować smak i dobry wygląd żywności.

Dzięki systemowi Flex Zone jedna z komór lodówki zapewnia pełny zakres regulacji temperatury, odpowiedni dla produktów świeżych lub mrożonych. W razie potrzeby pokrętło można przestawić na tryb mrożenia lub chłodzenia.

Dodajmy jeszcze funkcję Cool Select+, która umożliwia wybór odpowiedniej temperatury danej komory – od mrożenia do delikatnego chłodzenia. Ważny jest też tryb wakacyjne, który umożliwia przestawienie lodówki na niski pobór energii, ta funkcja przyda się przy okazji dłuższych wyjazdów.

Technologie i innowacje to nie wszystko – liczy się też design, bo lodówka, tak jak inne meble i sprzęty w domu, powinna pasować do wnętrz. Nie może odstawać ani sprawiać wrażenia, że zaburza całościowy projekt domu czy mieszkania. Dlatego w przypadku sprzętów AGD tak ważne jest wzornictwo. Lodówka Samsung RF65A977FSG/EF ma bardzo minimalistyczny design, a ultrapłaskie powierzchnie utrzymane w ciemnej kolorystyce, symetria podziału oraz niewidoczne na pierwszy rzut oka podchwyty, dopełniają efektu.     

Sponsorowane
Brioni Eau de Parfum: esencja włoskiego stylu dla mężczyzn
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sponsorowane
Polki wolności mają głos przeciw depresji
Sponsorowane
50-lecie STUDIO teatrgaleria: ten jubileusz będzie stać pod znakiem maratonów
Sponsorowane
„Złota igła”: Helena Rubinstein Replasty Profiller, sekret kosmetycznej precyzji
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Sponsorowane
Nowa kolekcja Pako Lorente: sprawdzamy, co będą nosić mężczyźni tej jesieni