Santander BP zmienia właściciela. Nabywcą jest austriacka grupa Erste

Erste Group przejmuje 49-proc. kontrolny pakiet akcji w Santander Bank Polska za łącznie 7 mld euro – podała austriacka grupa w poniedziałkowym komunikacie.

Aktualizacja: 05.05.2025 11:17 Publikacja: 05.05.2025 10:00

Santander BP zmienia właściciela. Nabywcą jest austriacka grupa Erste

Foto: Adobe Stock

„Dzisiaj (w poniedziałek) Erste Group Bank AG i Banco Santander SA ogłosiły, że zawarły umowę, na mocy której Erste Group nabędzie 49 proc. udziałów w Santander Bank Polska”  - czytamy w komunikacie Grupy Erste. Santander Bank Polska to trzeci co do wielkości bank w Polsce, należący do hiszpańskiego Banco Santander.

Erste Group to austriacka grupa finansowa, jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej, obsługująca ponad 16 milionów klientów w siedmiu krajach: Austrii, Czechach, Słowacji, Rumunii, Węgrzech, Chorwacji i Serbii. Erste Group ma siedzibę w Wiedniu i działa jako bank uniwersalny, w Polsce nie jest obecna jako bank. 

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Banki
Stopy procentowe bez zmian, RPP robi sobie przerwę po majowym cięciu. Co dalej?
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Banki
Na EKF lawina pochwał za pomysł połączenia PZU i Pekao
Banki
Fuzja PZU i Pekao stworzy narodowego championa. Jak to wpłynie na rynek bankowy?
Banki
Połączenie PZU i Pekao ze wsparciem szefów resortów finansów, aktywów państwowych i KNF
Banki
PZU i Bank Pekao chcą się połączyć. Tak ma działać gigant bankowo-ubezpieczeniowy