Na czym dokładnie polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to rodzaj zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest walka z łysieniem. Procedura ta polega na pobraniu mieszków włosowych z części ciała, gdzie jest ich wystarczająco dużo i przeniesieniu na obszary, które ulegają łysieniu. Przeszczep może obejmować ubytki skóry głowy, jak również łysiejącą brodę, wąsy czy nawet brwi. Choć bardzo często wskazuje się, że metoda ta jest kosztowna, to jednak postęp naukowy pokazuje, że nie wszędzie musi tak być. Wykonanie przeszczepu włosów w Turcji kosztuje znacznie mniej niż w Polsce, a cały zabieg pozostaje na najwyższym poziomie.

Przeszczep włosów w Turcji – więcej niż tylko tani zabieg

Jak każdy zabieg inwazyjny, przeszczep włosów może budzić pewne wątpliwości – jeżeli zabieg jest tani, istnieją podejrzenia, że jego dokładność lub jakość pozostawiają wiele do życzenia. Z tego też powodu nie warto decydować się na promocje lub podejrzanie niskie ceny oferowane w polskich gabinetach. Inaczej ma się sprawa w przypadku przeszczepu włosów w Turcji – usługi tego rodzaju są tam tańsze i wbrew pozorom, nie wiąże się to ze spadkiem jakości. Tureckie kliniki posiadają najnowszy sprzęt i korzystają ze sprawdzonych metod

Dlaczego transplantacja włosów w Turcji?

Kliniki wykonujące zabiegi transplantacji włosów w Turcji wyposażone są w nowoczesny sprzęt oraz dysponują specjalistami w swoim fachu. Bardzo często to, co zastaniemy w takim miejscu, niczym nie różni się od standardu prestiżowych klinik zlokalizowanych w Unii Europejskiej. Jeżeli zaś chodzi o jakość zabieg, nie odbiega ona od oczekiwań klientów z Europy. Jej stosunek do ceny jest nieporównywalny, a każdy pacjent otrzymuje niezbędną opiekę przed, w trakcie oraz po zabiegu.

Przeszczep włosów metodą FUE

Dwie najpopularniejsze metody przeszczepu włosów to FUE oraz FUT. W przypadku tej drugiej, u pacjenta usuwany jest płat skórny z tylnej okolicy głowy, następnie znajdujące się na nim włosy zostają przeszczepione, uzupełniając tym samym braki owłosienia. Chociaż metoda ta odznacza się wysoką skutecznością, z tyłu głowy pacjenta pozostaje blizna.

Aby tego uniknąć, chętnie wybierana jest druga z wymienionych metod – przeszczep włosów FUE. Technika ta polega na pobraniu pojedynczych jednostek włosowych znajdujących się w obszarze dawczym i umieszczeniu ich w miejscu łysienia. Przeszczep włosów metodą FUE nie pozostawia po sobie blizny.

Klinika Cosmedica ze Stambułu

Decydując się na przeszczep włosów, najważniejszy jest wybór odpowiedniej kliniki. Tutaj z pomocą przychodzi Cosmedica – jedna z wiodących i najnowocześniejszych klinik transplantacji włosów w Turcji. Cosmedica zlokalizowana jest w stolicy kraju – magicznym Stambule, dzięki czemu zabieg przeszczepu włosów może być jednocześnie wspaniałą okazją do zwiedzenia tego pięknego miasta.

Głównym lekarzem kliniki Cosmedica jest dr Levent Acar. To prawdziwy pasjonat, który jest otwarty na pacjentów ze wszystkich zakątków świata. Lekarz ten specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu naturalnych linii włosów, a przy tym cały czas rozwija ofertę kliniki i poszukuje nowych technik charakteryzujących się wysoką jakością.

Metody FUE w Cosmedica

Klinika Cosmedica oferuje swoim klientom przeszczep włosów metodą FUE, dzięki której pacjent po okresie rekonwalescencji nie ma nieestetycznej blizny z tyłu głowy. Klinika nie przeprowadza zabiegów metodą FUT – stosowana jest tam zarówno klasyczna technika FUE, jak również jej dwa dalsze udoskonalenia – metoda DHI oraz Sapphire DHI.

DHI

W metodzie DHI pobranie włosa następuje w ten sam sposób, co w przypadku klasycznej techniki FUE – mieszki włosowe są pobrane pojedynczo ze strefy dawczej. W tym celu lekarz korzysta ze specjalnego implatora lub pióra medycznego, które pozwala mu później na umieszczenie włosa we właściwym miejscu. Dzięki temu zabieg jest bardzo precyzyjny, a doświadczony operator może wykonać przeszczep dużo szybciej. Zastosowane pióro umożliwia też dokładniejszą kontrolę głębokości oraz kąta umiejscowienia przeszczepianych włosów.

Sapphire DHI

Sapphire DHI to jeszcze bardziej zaawansowany sposób wykonania przeszczepu. Założyciel Kliniki Cosmedica, dr Levent Acar, udoskonalił stosowany w metodzie DHI implator, tworząc rewolucyjny pen implantacyjny. Podczas zabiegu Sapphire DHI pojedyncze grafty pobierane są jak podczas zabiegu FUE. Następnie lekarz za pomocą precyzyjnego ostrza z mikroszafiru wykonuje miniaturowe nacięcia, a w dalszej kolejności stosowany jest tzw. pen implantacyjny bez ostrza, który pozwala na precyzyjne umieszczenie cebulki w miejscu łysienia bez wykonywania dodatkowych nacięć. Pen umożliwia przeniesienie włosa z 360-stopniową ochroną w miejsce łysienia – w ten sposób cebulki pozostają nienaruszone, a korzenie włosów nie łamią się. Drobniejsze nacięcia zapewniają szybsze gojenie, a także mniejsze prawdopodobieństwo infekcji. Skuteczność wynosi aż 99%.

Naturalny efekt przeszczepu włosów

Dzięki metodzie Sapphire DHI, lekarz jest w stanie nie tylko pobrać włosy i przeszczepić je w miejsce łysienia, ale także zrobić to pod właściwym kątem. Tak duża precyzja zabiegu, bardzo drobne cięcia oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe lekarzy sprawiają, że efekty zabiegu prezentują się bardzo naturalnie. Priorytetem dla specjalistów z Kliniki Cosmedica jest zachowanie naturalnej linii włosów, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się końcowych efektów.

Co jeszcze warto wiedzieć przed przeszczepem?

W trakcie zabiegu Sapphire DHI, w Klinice Cosmedica używane są wyłącznie najlepsze cebulki włosów. Dzięki temu, że przy pomocy pena implantacyjnego lekarz jest w stanie wszczepić nawet najdrobniejsze cebulki w bardzo bliskiej odległości od siebie kontrolując zarazem kąt rośnięcia włosów, efekt jest dużo lepszy niż w przypadku klasycznej metody FUE. Skuteczność przeszczepów jest bardzo wysoka.

Dlaczego Cosmedica?

Podejmując decyzję o przeszczepie włosów, warto wcześniej zapoznać się z planem zabiegu oraz dowiedzieć się, jak się do niego odpowiednio przygotować. W Klinice Cosmedica pacjent może liczyć na wsparcie zarówno przed przeszczepem, w jego trakcie, jak i również po powrocie do kraju. Klinika posiada najnowocześniejszy sprzęt do przeszczepu metodą Sapphire DHI, a ogólny standard medyczny nie ustępuje najlepszym prywatnym klinikom w Europie. Cena zabiegu jest przy tym zdecydowanie korzystniejsza niż w Polsce.

Profesjonalny przeszczep włosów wykonany przez doświadczonego specjalistę wcale nie musi być drogi. Dzięki podjęciu decyzji o zabiegu w Turcji w Klinice Cosmedica, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i poddać się zabiegowi w pięknym kraju, słynącym z bogactwa kulturowego oraz niezwykłej otwartości.

Materiał Promocyjny