A przed świętami Bożego Narodzenia kolejne ekspresy znajdą nowych nabywców. – Ekspresy Siemens EQ900, które pozycjonujemy jako urządzenia dla koneserów technologii i designu, reprezentują najwyżej wyspecyfikowaną linię wolnostojących automatycznych ekspresów w ofercie marki Siemens. Pozwalają na stworzenie prawdziwie swojej kawy, spersonalizowanej w każdym szczególe – podaje firma BSH, oferująca marki Bosch i Siemens.

Kochamy pić kawę

Kawa to jeden z ulubionych ciepłych napojów Polaków. Traktujemy ją jako naturalny środek pobudzający, ale też coraz częściej aspirujemy do miana domowych baristów. Statystyczny Polak wypija co roku 95 litrów kawy, czyli 760 standardowych filiżanek o pojemności 125 ml – czyli mniej więcej dwie filiżanki kawy dziennie. Co interesujące, odsetek badanych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kawy, zwiększa się wraz z wiekiem badanych, osiągając 80–90 proc. u osób powyżej 35. roku życia. Kawa nie szkodzi figurze. 100 ml napoju zawiera zaledwie do 2 kcal, co sprawia, że kawę można pić bez przeszkód na diecie odchudzającej. Jednak warto pamiętać o dodatkach. Niska wartość energetyczna dotyczy wyłącznie kawy czarnej, a każda kropla mleka, śmietanki, łyżeczka cukru czy syropu to już dodatkowe kalorie, zmieniające napój w kawowy deser.  W ub. roku gospodarstwa domowe w Polsce wydały na kawę ponad trzy miliardy zł. – Bardzo widocznym i utrzymującym się trendem jest dynamiczny rozwój segmentu kawy ziarnistej, wzrost 21 proc. w ujęciu wartościowym w tym okresie –mówiła Katarzyna Krajewska, menedżer w panelu gospodarstw domowych GfK. Ale nadal najczęściej wybierana jest kawa rozpuszczalna, którą 30 proc. respondentów pije częściej niż 25 lat temu.

Mat. Partnera

Z domowych ekspresów

Rosnące zainteresowanie kawą w ziarnach sprawia, że coraz częściej wybieramy „małą czarną” z ekspresu. Jak pokazują dane firmy GfK, Polska jest trzecim rynkiem ekspresów w Europie, za niemieckim i francuskim. Kupujemy ekspresy do kawy chętnie, także te droższe, i ilościowo wyprzedzamy w tym nawet rozmiłowanych w kawie Włochów. Organizacja producentów AGD APPLiA Polska podawała, że w sumie rynek urządzeń (bez tych do zabudowy i kapsułkowych) na koniec ub. roku w Polsce wart był ponad miliard złotych, a w całym 2020 r. wyniósł ok. 940 mln zł. Dystrybutorzy sprzętu podawali, że w ub. roku procentowy wzrost sprzedaży ekspresów jest nawet dwucyfrowy w porównaniu z 2020 roku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia klasy premium. A do takiej klasy zaliczyć trzeba ekspres Siemens EQ900 pozycjonowany jako urządzenie dla koneserów technologii i designu. – To najwyżej wyspecyfikowana linia wolnostojących automatycznych ekspresów w ofercie marki Siemens. Pozwala na stworzenie prawdziwie swojej kawy, spersonalizowanej w każdym szczególe – podkreśla dystrybutor marki firma BSH.

Mat. Partnera

Sprawdza się klasa premium

Model z linii EQ900 naszpikowany jest technologią, dzięki czemu działa jak profesjonalny barista. Ekspres Siemens EQ900 może być obsługiwany w trybie comfortMode, kiedy doskonale zaparzonej kawy chcemy napić się od ręki. Urządzenie rozpoznaje ziarna, dobiera parametry parzenia kawy i robi do 30 różnych specjałów kawowych, wliczając kawy dostępne dzięki aplikacji Home Connect. Koneserom kawy, którzy lubią eksperymentować z procesem parzenia, ekspres Siemens EQ900 oferuje tryb baristaMode. Pozwala on na samodzielne zmienianie sześciu szczegółowych ustawień tak, by w napoju kawowym były podkreślone te niuanse, na których użytkownikowi ekspresu zależy. Siemens EQ900 to ekspres ciśnieniowy o mocy 1500 W, wbudowany młynek ceramiczny eGrinder z elektroniczną regulacją stopnia zmielenia, który pomieści do 520 g kawy, ciśnienie 19 bar, automatyczne przygotowanie dwóch kaw czarnych i mlecznych jednocześnie. – W modelach z dwoma pojemnikami na kawę wbudowane są dwa młynki eGrinder, które zadbają o to, by różne ziarna wsypane do pojemników nigdy się nie zmieszały – podaje producent. Urządzenie ma duży kolorowy czytelny wyświetlacz TFT o przekątnej 6,8 cala, wyjmowany pojemnik na mleko o pojemności 0,6 l, , 10 preferencji użytkownika, do 30 różnych kawowych specjałów, wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 2,3 l, aplikację na smartfona.

Mat. Partnera

Zrobi różne rodzaje kawy

W tym ekspresie można testować różne mieszanki i wciąż pozwalać się zaskakiwać smakami i aromatami. Maksymalna moc ekspresu wynosi 1500 W. A to gwarantuje, że będzie on szybciej nagrzewał wodę, dzięki temu urządzenie szybciej zrobi kawę. Jak podkreśla producent, być może przy jednej filiżance nie będzie to tak bardzo widoczne, ale gdy pilnie potrzebujesz zrobić kilka filiżanek, ma to już duże znaczenie. Warto tu wspomnieć o innowacyjnym ogrzewaczu wody sensoFlow. To technologia wykorzystywana we wszystkich ekspresach marki Siemens. Przepływowy ogrzewacz wody szybko się nagrzewa i tylko wtedy, gdy urządzenie przygotowuje kawę. sensoFlow nie potrzebuje utrzymywania temperatury wody przez ciągłe dogrzewanie. Ekspres Simens EQ900 może automatyczne przygotować m.in. takie kawy jak americano, caffe au lait (kawa z mlekiem), caffe crema, caffe latte, caffe lungo (duża kawa), cappuccino, cappuccino mix , espresso, espresso macchiato (espresso z odrobiną spienionego mleka), espressso lungo czy flat white, macchiato, ristretto. Dzięki funkcji coffeeWorld, dostępnej dzięki aplikacji Home Connect, możemy w ekspresie Siemens EQ900 przygotować łącznie do 30 specjałów kawowych z różnych stron świata. Czy taki ekspres pozwoli przyrządzić kawę, która zadowoli każdego konesera małej czarnej? Warto przekonać się osobiście…

Mat. Partnera

Materiał Promocyjny