Nie da się dogodzić wszystkim – to popularne stwierdzenie słyszał zapewne każdy. Co z nim jest nie tak? Jest nieprawdziwe. Można zaspokoić pragnienia i potrzeby każdego miłośnika kawy. Wystarczy jedynie właściwie wybrać urządzenie, które w tym pomoże.

Jeśli chodzi o przyjemności, każdy z nas jest wyjątkowy. Nigdy nie zgodzimy się co do tego, jaka pizza jest najlepsza, jak najlepiej przyrządzić risotto, a o wyższości lodów czekoladowych nad truskawkowymi (albo odwrotnie) jesteśmy w stanie dyskutować godzinami. To nas wyróżnia – mamy swoje ulubione dania, napoje i desery, przyrządzane tak, jak lubimy.

Podobnie jest z kawą – każdy i każda z nas ma swoją ulubioną. Pozostajemy wierni smakowi, dodatkom i sposobom przyrządzania kawy, napoju bez którego początku dnia nie wyobraża sobie nie tylko każdy Włoch, ale też każdy Polak i Polka.

Materiały prasowe

Ba! Mamy swoje ulubione kawiarnie (i ulubionych baristów), w których kawę przygotowują tak, jak lubimy. Tam zaglądamy z przyjemnością, by zacząć dobrze dzień lub spędzić miło weekendowy poranek.

A co w domu? Domowy ekspres do kawy też może w pełni dostosować się do naszych potrzeb i przygotowywać kawę, która będzie konkurować z tym, co podadzą nam w kawiarni. Najważniejsze jednak: domowy ekspres może pozwolić na niemal nieograniczoną personalizację kawy czy napojów kawowych, tak by zaspokoić nasze pragnienia i potrzeby. To zasługa połączenia włoskiego kunsztu przygotowywania kawy z możliwościami, które daje najnowsza technologia.

Saeco Xelsis Suprema: jak powstaje kawa idealna?  

Personalizacja – to słowo klucz, które doskonale opisuje to, jakie możliwości daje ekspres Saeco Xelsis Suprema. Zaczyna się od ziaren i ich odpowiedniej obróbki. Wystarczy wybrać rodzaj ziaren i sposób ich palenia, a ekspres, dzięki systemowi BeanMaestro, automatycznie dobierze właściwe parametry parzenia kawy, by wydobyć z ziaren maksimum smaku i aromatu. Ceramiczny młynek z 12-stopniową regulacją precyzyjnie zmieli ziarna, zgodnie z preferencjami użytkownika.  

Ceramiczny młynek i system BeanMaestro to gwarancja, że z ziaren zostanie wydobyty zawarty w nich sm

Ceramiczny młynek i system BeanMaestro to gwarancja, że z ziaren zostanie wydobyty zawarty w nich smak i aromat.

Materiały prasowe

Idealna kawa to jednak nie tylko ziarna, a cała kombinacja elementów, które pozwalają w pełni dostosować się do preferencji smakowych użytkownika. Tu przydaje się rozwiązanie o nazwie CoffeeEqualizer Touch+. Dzięki temu można decydować o szeregu elementów mających wpływ na smak kawy lub napoju kawowego – od mocy kawy i wielkości napoju przez ilość mleka, temperaturę napoju, smak aż po grubość pianki mlecznej i kolejność dozowania (mleko do kawy czy kawa do mleka?).

CoffeeEqualizer Touch+: zaprojektuj kawę doskonałą

Personalizacja kawy w ekspresie Saeco Xelsis Suprema jest niezwykle prosta dzięki zastosowaniu wyświetlacza dotykowego (o przekątnej 7,8 cala). W ten łatwy sposób, przesuwając na ekranie odpowiednie „suwaki”, można przygotować kawę idealną, dopasowaną do potrzeb i preferencji domowników. 

Panoramiczny wyświetlacz z systemem CoffeeEqualizer Touch+.

Panoramiczny wyświetlacz z systemem CoffeeEqualizer Touch+.

Materiały prasowe

Wachlarz możliwości ekspresu Saeco Xelsis Suprema zaspokoi potrzeby każdego miłośnika i każdej miłośniczki kawy. Ekspres może przyrządzić najróżniejsze napoje kawowe: od kawy czarnej, przez „krótkie”, ale bardzo energetyczne ristretto, espresso w kilku wydaniach, cappuccino z gęstą pianką, mleczne latte, pełne energii flat white, po americano. 

Saeco Xelsis Suprema nieustannie uczy się, jak robić kawę, która będzie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby użytkownika czy użytkowniczki. Łączność WiFi pozwala na pobieranie nowych przepisów na napoje kawowe dzięki czemu paleta jego możliwości może być stale powiększana.

Funkcja LatteDuo – dwie idealne kawy latte przyrządzone jednocześnie.

Funkcja LatteDuo – dwie idealne kawy latte przyrządzone jednocześnie.

Materiały prasowe

Kawa to przyjemność, która łączy ludzi, dlatego ekspres Saeco Xelsis Suprema, dzięki funkcji LatteDuo, może przygotowywać jednocześnie dwie mleczne kawy. Dzięki temu nikt w domu nie musi czekać na swoją ulubioną poranną caffe latte.

Materiał powstał we współpracy z marką Saeco.