Co łączy vintage’owe torebki słynnych francuskich domów mody, limitowane edycje zegarków, rzadkie butelki whisky i klasyczne samochody? To, że są one obiektem pożądania kolekcjonerów na całym świecie. Ale nie tylko. Te produkty mogą być świetną inwestycją, która przyniesie zysk znacznie lepszy niż tradycyjne formy lokowania oszczędności.

Inwestycje alternatywne są fenomenem ostatnich lat. Pozwalają połączyć pasję i realizację marzeń z atrakcyjną formą lokowania pieniędzy. Mówimy tu o naprawdę zyskownych inwestycjach: według raportu Knight Frank Luxury Investment Index 2022, w 2021 roku najlepszym sposobem na lokowanie i pomnażanie kapitału były inwestycje w wino oraz kolekcjonerskie zegarki. Ich wartość w ujęciu rocznym wzrosła średnio o 16 procent. Dalej w zestawieniu znalazły się dzieła sztuki (13 proc.) i monety (9 proc.).

Materiały prasowe

Jakie produkty kolekcjonerskie mogą być gwiazdami rynku inwestycji alternatywnych w przyszłości? Eksperci prognozują, że w perspektywie najbliższych 10 lat największy zysk przyniosą inwestycje w rzadkie butelki whisky (428 proc.) oraz auta (164 proc.). Dzięki takim szacunkom coraz więcej osób zaczyna rozumieć, iż realizacja własnej pasji może przynieść wymierne zyski.

Czas pracuje na korzyść kolekcjonerów. Spójrzmy na rynek samochodów: liczba klasycznych aut jest skończona i ograniczona, a chętnych do ich zakupu wciąż przybywa. Nikt nie wyprodukuje już Porsche 911 Carrera RS 2.7. Nie powstaną nowe Mercedesy SL R107. Nie będzie też więcej kultowych modeli Volkswagen Golf Mk1 kabriolet.

Chcemy kupować i cieszyć się samochodami, którymi fascynowaliśmy się jako dzieci, spełnienie marzeń to piękna rzecz. A co, jeśli można też zrobić dobrą inwestycję i mieć świadomość, że klasyk w garażu cały czas nabiera wartości?

Czasami jednak brakuje oszczędności, by zrealizować swoje motoryzacyjne marzenie o klasyku. Czasem też potrzebne jest wsparcie finansowe, dzięki któremu można będzie zrobić kosztowny remont rzadkiego modelu samochodu. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy z Volkswagen Bank (który działa w ramach Volkswagen Financial Services*).

Materiały prasowe

Maksymalna kwota, o którą można wnioskować, to nawet 50 tys. zł, co pozwala wybierać spośród ofert ciekawych youngtimerów.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Bank nawiązał współpracę z domem aukcyjnym Ardor Auctions specjalizującym się w sprzedaży unikatowych klasyków. To powinno ułatwić wybór wymarzonego samochodu. Potem pozostaje jedynie zabrać się do realizacji marzenia i cieszyć się własnym samochodem klasycznym.

Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. jako agenta ubezpieczeniowego).

Materiał powstał we współpracy z Volkswagen Bank.