Ikona – tym dla europejskiego kina stał się Antonio Banderas. Hiszpański aktor, ulubieniec Pedro Almodovara, zagrał w kilku ważnych filmach hiszpańskiego reżysera, takich jak „Matador” czy „Kobiety na skraju załamania nerwowego”. Potem przyszedł czas na karierę międzynarodową. Banderas zagrał w słynnym filmie „Desperado” u boku Salmy Hayek, ten film otworzył mu drogę do Hollywood. Banderas wystąpił w takich hitach jak „Maska Zorro”, „Evita” czy „13. wojownik”. Użyczył też głosu niezapomnianemu Kotu w Butach w „Shreku”.

Antonio Banderas stał się wielką gwiazdą kina, ale też symbolem męskiego stylu – i punktem odniesienia w świecie nowoczesnej elegancji. Dlatego trudno się dziwić, że zapach dla mężczyzn sygnowany nazwiskiem Antonio Banderasa nosi nazwę The Icon – ikona.

The Icon Eau de Parfum: nowy zapach Antonio Banderas Perfumes

Za sukcesem linii męskich zapachów Antonio Banderas stoi ten znany hiszpański aktor, ale premiera nowego produktu w kolekcji, to efekt współpracy dwóch gwiazd hiszpańskiego kina – Antonio Banderasa i Mario Casasa. Obaj są nagradzanymi aktorami, obaj osiągnęli sukces, ale każdy z nich doszedł do niego własną drogą i na własnych zasadach. Banderas w pełni poświęcił się aktorstwu, Casas postawił też na taniec i pracę modela.

Materiały prasowe

Efektem ich współpracy jest nowy zapach marki Antonio Banderas Perfumes – The Icon w premierowej wersji Eau de Parfum. Czarny, tajemniczy flakon skrywa bogactwo zapachów, które symbolizują współczesnego silnego mężczyznę. „Sukces to kwestia odpowiedniego podejścia” – głosi napis na metalowej pieczęci, która ozdabia minimalistyczny flakon. 

The Icon otwiera się nutami grejpfruta, jałowca i czarnego pieprzu. Z czasem ustępują one miejsca wyrazistej lawendzie, cyprysowi oraz akordom skórzanym. Finisz jest niezwykle męski: to kombinacja paczuli, labdanum, wetiwerii oraz żywicy benzoesowej. Całość prezentuje się jako wyrazista kompozycja zapachowa, idealna dla mężczyzn gotowych na sukces, takich, którzy chcą spełniać swoje marzenia i którzy wiedzą, co w życiu jest najważniejsze.

Nowa woda perfumowana THE ICON dostępna jest w sieci drogerii Rossmann i na Rossmann.pl

Materiał powstał we współpracy z marką Antonio Banderas Perfumes.